Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ hepsini dinlemişti

Birçok ünlü işadamı ve gazeteciyi sahte belgelerle terör örgütleriyle ilişkilendirip baskı altına alabilmek amacıyla telefonlarını dinleyip özel hayatlarını takip altına alan 44 istihbaratçı hakkında operasyon başlatıldı. Dosyadaki 45. şüphelinin FETÖ lideri Fethullah Gülen olduğu öğrenildi.

Giriş Tarihi: 12.3.2016 11:04 Güncelleme Tarihi: 12.3.2016 11:33
FETÖ hepsini dinlemişti
Birçok ünlü işadamı, gazeteci ve sanatçıyı sahte evrak ve kod isimlerle dinledikleri belirlenen istihbaratçılar hakkında operasyon başlatıldı.

Aralarında Ali Koç, Ferih Şahenk, Mustafa Suzer, Mehmet Emin Karamehmet gibi işadamları ile Uğur Dündar, Ergün Diler, Tufan Türenç, Can Dündar, İsmail Küçükkaya gibi ünlü gazetecileri nde bulunduğu 59 mağduru çeşitli terör örgütleri ve organize suç şebekeleri ile sahte evraklarla ilintilendirip dinledikleri anlaşılan müdür ve amir konumunda bulunan 44 eski İstanbul İstihbarat Şube Müdürlüğü personeli hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Dosyadaki 45. Şüphelinin Fethullah Gülen olduğu belirlendi.

İŞTE FETÖ'NÜN BEYİN TAKIMI


İstanbul Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Savcılarından Hasan Yılmaz'ın yürüttüğü soruşturma çerçevesinde 45 şüpheli için adreslerinde arama ve gözaltı kararı çıkarıldı. Savcılığın talimatı ile harekete geçen İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin adreslerinde gözaltı ve arama işlemi gerçekleştirdi. Dosya kapsamındaki 16 şüphelinin başka suçlardan halen cezaevinde bulundukları anlaşıldı.

YURTDIŞINA KAÇAN FETÖ'CÜLER!

Soruşturmanın baş şüphelisinin FETÖ/PDY lideri Fethullah Gülen olduğu öğrenilirken şüphelilerin gerçekte hiçbir suç örgütü ile irtibatları olmayan ünlü işadamı ve gazetecileri sanki suç örgütleri ile irtibatı varmış gibi 5 yıl boyunca izledikleri, telefonlarını IMEİ üzerinden sahte isim ile karar almak suretiyle kayıt altına aldıkları ve bunu da söz konusu mağdurları baskı ve etki altına almak amacıyla gerçekleştirdikleri anlaşıldı. Savcılık FETÖ mensubu polislerin bu dinleme ve izlemeleri 2013 yılının sonunda planladıkları hükümeti cebir ve şiddet ile devirme planlarına hazırlık amacıyla yaptığını tespit etti.


Kaynak: Sabah.com.tr
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ hepsini dinlemişti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN