Türkiye'nin en iyi haber sitesi

1 numaralı odadan canlı bomba çıktı

1 numaralı odadan canlı bomba çıktı

Beyoğlu İstiklal Caddesi'nde 4 kişinin ölümüne neden olan canlı bombanın Gaziantep nüfusuna kayıtlı Mehmet Öztürk (24) olduğu belirlendi. Öztürk'ün saldırı öncesi Beşiktaş'ta bir otelde konakladığı ortaya çıktı

Taksim'i kana bulayan, 4 kişinin ölümüne, 43 kişinin ise yaralanmasına sebep olan canlı bombanın DAEŞ militanı Mehmet Öztürk (24) olduğu tespit edildi. Canlı bomba saldırısı sonrası olay yerinde Mehmet Öztürk adına düzenlenmiş kimlik ve parçalanmış bir ceset bulunmuştu. Bombacının Gaziantep nüfusuna kayıtlı Mehmet Öztürk olduğu yönünde deliller netleşmişti. Öztürk'ün Gaziantep'teki ailesine ulaşıldı. İstanbul'a getirilen aileden kan örnekleri alındı. Canlı bombanın cesedinden alınan örneklerle karşılaştırıldı. Analiz sonucunda iki kan örneğinin uyuştuğu ve canlı bombanın Gaziantep doğumlu DAEŞ militanı Mehmet Öztürk olduğu kesinleştirildi.
İSRAİLLİ TURİSTLERİN SON GÖRÜNTÜLERİ

BEŞİKTAŞ'TA KONAKLAMIŞ
Canlı bomba Mehmet Öztürk'ün 15 Mart 2016 günü İstanbul Beşiktaş'ta bir otelde konakladığı belirlendi. Cihannüma Mahallesi Eski Yıldız Caddesi'ndeki otelin 1 numaralı odasında konakladığı belirlenen Mehmet Öztürk'ün kaldığı odada delil ve parmak izi araması yapıldı. Öztürk'ün İstanbul'da başka nerelerde konakladığı, kimlerle görüştüğü ve bombayı nereden temin ettiğine ilişkin çalışmalar ise devam ediyor.

AİLEDE RADİKAL GÖRÜŞLÜ
Baba Nahsen Öztürk'ün de polisteki fotoğrafından teşhis ettiği canlı bomba Öztürk, ailenin en büyük oğluydu. Üç erkek çocuğu olan Öztürk ailesinin 2 yıl önce Mehmet Öztürk için kayıp başvurusunda bulunduğu belirlendi. Öztürk'ün kayıp ihbarına rağmen 2 hafta önce evine geldiği ve bir gün evde kaldıktan sonra yeniden ayrıldığı belirlendi. Bu ziyaretten sonra ailenin komşulara, Mehmet Öztürk'ün İstanbul'da ayakkabı imalathanesinde çalıştığını anlattığı öğrenildi. Baba Nahsen Öztürk'ün bir fabrikada çalıştığı halde komşularına inşaatta demirci ustası olarak çalıştığını söylediği ve radikal fikirlere sahip olduğu öne sürüldü.
İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ PATLAMA ANI!

BAKAN ALA: 5 KİŞİ GÖZALTINDA
İçişleri Bakanı Efkan Ala, canlı bomba saldırısıyla ilgili 5 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Ala şunları söyledi: "Başka bağlantıları ve arkasında başka güçlerin olup olmadığı hususu da büyük bir titizlikle araştırılıyor. Bana verilen bilgi, şahsın emniyet ya da jandarmamızda herhangi bir arama kaydı bulunmadığı yönünde. Şu ana kadar konuyla ilgili 5 gözaltı olmuştur, konu bütün detaylarıyla her türlü ihtimal dikkate alınarak çok yönlü şekilde sürdürülmekte. Bu mesele bizim üstesinden Allah'ın izniyle gelebileceğimiz husustur yeter ki topyekûn bize düşeni yapalım. Millet olarak kenetlenip meselenin karşısında duracağız. Yanlışlar eksikler varsa bunları her seferinde gözden geçirip yola devam etmek bu meseleyi belirleyecektir. Terörle mücadelede kararlılıkla ve hiç tereddüde mahal bırakmadan devam edecektir." Bu arada gözaltına alınanlar arasında bombacının babası ve kardeşinin de olduğu öğrenildi.

AĞLATAN UĞURLAMA
Saldırıda can veren 3 İsrail vatandaşının cenazesi ile aynı saldırıda yaralanan 8 kişi törenle ülkelerine gönderildi. Askeri kargo uçağına taşınan yaralı bir kadının gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü. Havalimanına gelen İstanbul Valisi Vasip Şahin, yetkililerden bilgi aldı. Gaziosmanpaşa Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören 3 İsrailli yaralı ise önceki gece ülkelerine gönderilmişti.

İstanbul'daki patlama anı kamerada!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 numaralı odadan canlı bomba çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN