, 'ı doğruladı!

hükümeti, ’nin ’deki saldırıyı gerçekleştirenlerden ’yi geçen sene sınır dışı ettiğini doğruladı.

Giriş Tarihi: 25.3.2016 01:42 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 09:32
Hollanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doğruladı!

hükümeti, 'deki saldırıyı gerçekleştirenlerden İbrahim 'yi, 'nin sınır dışı ettiğini doğruladı.

Güvenlik ve Adalet Bakanı Ard van der Steur, konuyla ilgili parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi'ne gönderdiği yazıda, Türkiye'nin El Bakraoui'yi geçen sene 14 Temmuz'da Amsterdam'daki Schiphol Havaalanı'na gelen uçağa bindirerek, sınır dışı ettiğini bildirdi.

Türkiye'nin 14 Temmuz 2015 tarihinde Ankara'daki büyükelçiliklerine konuyla ilgili bir bilgi notu gönderdiğini kaydeden Van der Steur, notta El Bakraoui'yle birlikte Alman uyruklu bir kişinin daha Amsterdam'a gelen uçakla sınır dışı edileceklerinin yer aldığını kaydetti.

O TERÖRİSTİ YAKALAYIP SINIR DIŞI ETMİŞTİK

"O TARİHTE HAKKINDA ARAMA KARARI BULUNMAYAN EL BAKRAOUİ'YLE İLGİLİ BİR GİRİŞİMDE BULUNMADIK"

Van der Steur, meclise gönderdiği mektubun ekinde yer verdiği söz konusu notun başka detay içermediğini ileri sürdü.

Notta, sınır dışı edilmeyle ilgili herhangi ek bir bilginin bulunmadığını kaydeden Van der Steur, o tarihte hakkında arama kararı bulunmayan El Bakraoui'yle ilgili bir girişimde bulunmadıklarını ifade etti.

Van der Steur, Belçika pasaportuna sahip söz konusu kişiyle ilgili ulusal ya da uluslararası sistemde arandığına dair bilgi bulunmadığı için Schiphol Havaalanı'na geldiğinde harekete geçilmediğini sözlerine ekledi.

FRANSA DİNLEMEDİ BOMBALAR PATLADI

"SALDIRGANLARDAN BİRİ DAHA ÖNCE YAKALAYIP SINIR DIŞI ETTİĞİMİZ KİŞİDİR"

Recep Tayyip , Brüksel'deki terör saldırısına ilişkin, "Brüksel'de saldırganlardan biri daha önce Haziran 2015'te Gaziantep'te yakalayıp sınır dışı ettiğimiz kişidir. Sınır dışı işlemini 14 Temmuz 2015'te notayla Belçika Büyükelçiliğine iletmişiz. Belçikalılar adı geçeni serbest bırakmıştır. Bu kişinin yabancı terörist savaşçı olduğu yönündeki uyarımıza rağmen Belçika terörizmle bağlantısını tespit edememiştir. Hatta burada Hollanda da söz konusudur. Kendi isteği üzerine, Hollanda'ya da iade etmişiz. Nota ile oraya da bildirilmiştir. Ülkemizin hassasiyeti bakımından da bunu özellikle ifade ediyorum" açıklamasında bulunmuştu.

Belçika bombacıyı bıraktığını itiraf etti!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı doğruladı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN