Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İsmail Cenk Dilberoğlu: "O adamın idam edilmesini istiyorum"

Giriş Tarihi: 25.3.2016 15:57 Güncelleme Tarihi: 25.3.2016 17:36
İsmail Cenk Dilberoğlu: O adamın idam edilmesini istiyorum

Yıldıray Oğur moderatörlüğünde hazırlanan 'Şimdi ve Burada' programında Karaman'daki tecavüz skandalı masaya yatırıldı. 10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 600 yıla yakın hapsi istenen öğretmen hakkında Ensar Vakfı Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu: "Benim anlayışıma göre bu adamın idam edilmeli" dedi.

10 erkek öğrenciye cinsel istismarda bulunmaktan 600 yıla yakın hapsi istenen öğretmen Muharrem B.'nin kişilik analizisinden mağdur çocuk psikolojisine ve alınması gereken yasal önlemlere kadar pekçok konu masaya yatırıldı.

Gazeteci Yıldıray Oğur'un sunumuyla ekranlara gelen Şimdi ve Burada programının konukları arasında olayın yaşandığı Ensar Vakfı'nın Başkanı İsmail Cenk Dilberoğlu da vardı.

"BENİM İNANCIMA GÖRE BU ADAM İDAM EDİLMELİ"

Dilberoğlu yaptığı açıklamada, "Çocuklar istismarcı öğretmene o kadar güveniyor ki sonra onunla beraber kayıtlarını Ereğli'ye aldırıyorlar. İstismarcı öğretmen, o öğrencilere Konya'nın dışında bir ev tutmuş. Gizlilik kararı olmasaydı bu olayın üzerine gidilmeyecekti" iddiası tamamen yalandır. Benim inancıma göre bu kişinin idam edilmesi gerekiyor. Eşim ilk bu olayı öğrendiğinde ağladı, o adamı bıçaklamak istiyorum dedi" şeklined konuştu.

"O adamın idam edilmesini istiyorum"

"BU SİYASET ÜSTÜ BİR MESELEDİR"

Adli Tıp Kurumu eski başkanı Prof. Dr. Oğuz Polat ise "Pedofiller plan yapıp kendilerine hedef koyuyor. Ortaya çıkarmak, çocuğun anlatması, onunla iletişim kurmak çok zor. Çocuk istismarı yapanlar genelde eğitimli, iyi gelirli insanlar. Pedofili tüm dünyada var ama kapalı toplumlarda daha gizli kalıyor. Çocuklarla yakın ilişki kurabilen meslek gruplarında daha fazla pedofili vakalarına rastlanıyor. Bu siyaset üstü bir meseledir. Ortak paydada buluşulması gereken bir olaydır" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsmail Cenk Dilberoğlu: "O adamın idam edilmesini istiyorum"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN