Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan: ile önemli meselelerde işbirliği içerisindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Brookings Enstitüsü'nde düzenlenen panelde gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, Türk Amerikan ilişkilerinde önemli meselelerde işbirliği içerisinde olduğunu vurguladı

Giriş Tarihi: 31.3.2016 21:31 Güncelleme Tarihi: 31.3.2016 23:41
Erdoğan: ABD ile önemli meselelerde işbirliği içerisindeyiz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Türk-Amerikan ilişkileri için mesajları şu şekilde:

Türk-Amerikan ilişkilerini de değerlendiren Erdoğan, "Türk-Amerikan ortaklığı, etkin kullanıldığında, pek çok önemli meselede pozitif sonuçlar doğurabilen bir ilişkidir. Kore'den itibaren Bosna Hersek, Afganistan ve Somali krizlerinde aynı saflarda mücadele verdiğimiz Amerika ile bugün dünya kamuoyunu meşgul eden önemli meselelerde kapsamlı işbirliği içindeyiz.

"PKK NEYSE PYD DE ODUR"

Bu ilişkinin her zaman canlı ve dinamik tutulması gerektiğine inanıyoruz. Şüphesiz bazı meselelerde görüş ayrılıkları olabilir. Bu makuldür, olması da lazım. Ancak Türk-Amerikan ilişkileri, bu sıkıntıları diyalog yoluyla çözebilecek derinliğe ve güce sahip olduğunu geçmişte defalarca göstermiştir. Bugün de aynı şekilde ilişkilerimizi güçlendirebileceğimiz zemine sahip olduğumuzu görüyoruz." şeklinde konuştu.

ERDOĞAN'DAN O SORUYA SERT CEVAP!

"SURİYE KRİZİNİN SORUMLUSU..."

"Yaşanan bir insanlık dramıdır" ifadesini kullanan Erdoğan, şunları kaydetti:

"Çözümü için tüm insanlığın ortak çaba gösterilmesi gerekiyor. Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, diğer devletler sorunun daha ziyade düzensiz göç kısmıyla gözükmektedirler. Bu konuda biz Türkiye olarak elimizden gelen hassasiyeti gösteriyoruz. Ancak insani krizlere karşı geliştirilen politikaların sadece güvenlik önlemleri üzerine bina edilmesini doğru bulmuyoruz. İnsanların hatta kalma saikini ve buna yol açan çaresizliği umutsuzluğu sadece güvenlik tedbirleriyle ortadan kaldıramazsınız. Çünkü esas sorun Avrupa'ya doğru bir umut yolculuğuna çıkmaya çalışanlar ve orada hayatını kaybedenler değildir. Bu krizlerin sorumlusu kendi halkının meşru taleplerini şiddetle bastıran Suriye'deki diktatördür. 6 yıl içinde Suriye'de öldürülen insan sayısı 500 bini bulmuştur. Hala bu diktatörle ilgili tespit nedir biliyor musunuz eğer Esed giderse bunun yerine kim gelecek, bu soruyu soracak kadar, gerçekten ülkelerin yönetiminden bihaber olanlar var, bu dünyada."

ERDOĞAN BROOKINGS ENSTİTÜSÜNDE KONUŞTU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: ABD ile önemli meselelerde işbirliği içerisindeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN