Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bu Regaip Kandili inşallah şehit olacağım’

Nusaybin şehidi Binbaşı Ahmet arkadaşlarına, “Bu kandil... Şehit olmak için ne güzel bir gün... İnşallah şehit olacağım” dedi ve aynı gün can verdi

Giriş Tarihi: 10.4.2016
‘Bu gece Regaip Kandili inşallah şehit olacağım’
Mardin'in Nusaybin ilçesinde teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Jandarma Binbaşı Ahmet 'ın, şehit düştüğü gün silah arkadaşlarına "Bu Regaib Kandili, inşallah şehit olacağım" dediği çıktı.

NUSAYBİN'DE 189 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ! İŞTE OPERASYONLARDAN GÖRÜNTÜLER...

ÖZEL GÖREVE GÖNDERİLMİŞTİ
Vasiyetini hazırladığı öğrenilen ve 'daki annesinin yanına defnedilmek isteyen Ahmet Karaman'ın Ankara'daki Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı'ndaki birliğinden özel görevle JÖH Taburu ile Nusaybin'e geldiği belirtildi. Ahmet Karaman'ın sabah göreve çıkmadan abdest aldığı ve hazırlanırken bir silah arkadaşına, "Bugün Regaip Kandili, şehit olmak için ne güzel bir gün" dediği öğrenildi. Binbaşı, kısa süre önce de oğlu Beyazıt ve kızı Zühre ile telefonda konuşup, "Şehit olursam sakın ağlamayın, dik durun" diye tembihlemişti. Başında bulunduğu taburun olay saatinde istirahat halinde olması gerekirken görev arkadaşlarını yalnız bırakmamak adına çatışma bölgesini terk etmediği ve teröristlerle mücadeleye devam ettiği kaydedilen kahraman Binbaşı Ahmet Karaman, arzuladığı ve içine doğduğu gibi Regaib Kandili'nde teröristlerin döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehitlik mertebesine erişti.

ERDOĞAN DA UĞURLADI
Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı cenaze namazı ile defnedilen Ahmet Karaman'ın oğlu Beyazıt ve kızı Zühre tıpkı babalarının tembihlediği gibi cenaze namazında dimdik ayaktaydılar. Şehit binbaşının cenazesi, annesi Rukiye Karaman'ın mezarının İstanbul Pendik Kaynarca'da bulunması nedeniyle burada yani Tepeören Mezarlığı'nda toprağa verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bu gece Regaip Kandili inşallah şehit olacağım’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN