Erdoğan: Ünvanı milletvekili ama arabasında taşıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 24. Muhtarlar Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Teröristler için arabasında taşıyan HDP'li vekil Faysal Sarıyıldız'a sert tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Unvanı milletvekili ama arabasında teröristlere silah taşıyor. Unvanı milletvekili evini teröristlerin karargahı haline getiriyor. Savcıyı makamında şehit ediyor. Terör ağzıyla konuşuyor, onun sembollerini Meclis'e taşıyor." dedi.

Giriş Tarihi: 19.4.2016 16:24 Güncelleme Tarihi: 19.4.2016 17:04
Erdoğan: Ünvanı milletvekili ama arabasında silah taşıyor

İŞTE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN O AÇIKLAMALARI:

Terörle mücadelede Türkiye kadar hak ve özgürlük çıtasını yüksek tutan bir başka devlet yok. Unvanı milletvekili ama arabasında teröristlere taşıyor. Unvanı milletvekili evini teröristlerin karargahı haline getiriyor. Savcıyı makamında şehit ediyor. Terör ağzıyla konuşuyor, onun sembollerini Meclis'e taşıyor. Dokunulmazlığın amacı bellidir; kürsüden ifade ettiğiniz düşünceler konusunda dokunulmazsınızdır.

ENİNDE SONUNDA DOKUNULURSUNUZ!

Siz bu imkanı tutup da terör örgütünü desteklemek, bir militan gibi davranmak için kullanırsanız kusura bakmayın eninde sonunda dokunulursunuz. 'de bu konuda sağlanan uzlaşmayı takdirle karşılıyorum. Önümüzdeki hafta bu işin Meclis süreci başlayacak. Dokunulmazlık dosyalarının tamamı yargıya intikal ettirilecek. En hararetli muhalefeti yapan parti geçen yılTürkiye'ye meydan okuyordu. O dönemde 80 milletvekili bulunan partinin tüm millitvekilleri dokunulmazlıkların kaldırılması için dilekçe veriyorlardı. İşte şimdi dokunulmazlıklar kalkıyor niye itiraz ediyorsunuz? Bunlar ellerine geçen her konuyu istismar ederek terör örgütüne destek vermenin çabası içinde.

HDP BU TOPRAKLARIN PARTİSİ OLAMAZ

HDP bu coğrafyanın değerlerine düşmanlık etmek üzerine kurulmuş bir partidir. Ne kadar kutsal varsa bu partinin hedefindedir. Bayrak, ezan, İstiklal Marşı, vatandaşımızın sakalından, kıyafetinden rahatsız olan bir parti bu toprakların partisi olamaz.

"Eninde sonunda dokunulursunuz"

HDP'Lİ VEKİL PKK'NIN KURYESİ Mİ?

HDP'Lİ VEKİLİN BOMBALARI BELEDİYE HAVAYA UÇURULACAKTI

HDP'Lİ VEKİL PKK'LILARI KAÇIRMAYA ÇALIŞTI

HDP'NİN SİLAH KURYESİ BM'Yİ GÖREVE ÇAĞIRDI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan: Ünvanı milletvekili ama arabasında silah taşıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN