davasında karar verildi

Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin oluşumunda ve soruşturma, yargılama, delil toplama aşamalarının hukuk dışı olduğu kararına vararak Ergenekon Davası'nı bozma kararı aldı. 'nün ilk operasyonu olan Ergenekon'un gerekçeli kararı ilerleyen günlerde açıklanacak.

Giriş Tarihi: 21.4.2016 09:50 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 15:02
Ergenekon davasında karar verildi

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral , emekli orgeneraller Şener Eruygur, Hurşit Tolon, Hasan Iğsız, emekli tuğgeneraller Veli Küçük, Levent Ersöz ile Yalçın Küçük, Doğu Perinçek, Tuncay Özkan, Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal'ın da aralarında olduğu 274 sanıklı davasında Yargıtay son sözü söyledi. Yargıtay16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin kararını bozdu.

Ümraniye'deki bir gecekonduda 27 el bombasının ele geçirilmesiyle başlayanErgenekon davası, temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi heyetinin son sözü söylemesiyle 9 yıl sonra karara bağlanmış oldu.

YARGITAY'IN GEREKÇELİ KARARI AÇIKLANDI! ERGENEKON'DA BUNDAN SONRA NE OLACAK?

İŞTE BOZULMA GEREKÇELERİ

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, emekli Orgeneral 'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazını haklı bularak, bunu bozma nedeni saydı.

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Danıştay saldırısı davası ile Ergenekon Davası arasındaki hukuki ve fiili irtibatın somut delillerle gösterilememesini de bozma nedeni yaptı.

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin oluşumunda ve soruşturma, yargılama, delil toplama aşamalarında adil yargılanma ilkelerine aykırılık bulunduğu tespitini yaptı.

DURSUN ÇİÇEK: BU ÖRGÜTÜ YÖNETENLER HESABINI VERECEK

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, "Ergenekon terör örgütü"nün, kim tarafından ne zaman kurulduğunun, suçlarının, hiyerarşik yapısının ortaya konulmaması, liderinin belli olmaması gibi nedenlerle yerel mahkemenin "Ergenekon terör örgütü" kabulünde isabet bulunmadığına hükmetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergenekon davasında karar verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN