Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yargıtay'ın gerekçeli kararı açıklandı! Ergenekon'da bundan sonra ne olacak?

FETÖ'nün en büyük kumpaslarının başında gelen Ergenekon davasını yüksek mahkeme usul yönünden bozma kararı aldı. Herkesin merak ettiği temel soru bundan sonra ne olacak. İşte Ergenekon kumpasında bundan sonraki süreçte adımlar...

Giriş Tarihi: 21.4.2016 10:43 Güncelleme Tarihi: 21.4.2016 15:35
Yargıtay'ın gerekçeli kararı açıklandı! Ergenekon'da bundan sonra ne olacak?

Yüksek mahkemenin kararından sonra A Haber canlı yayınına bağlanan Hukukçular Derneği Başkanı Mehmet Sarı hem kararın ne anlama geldiğini hem de bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğini açıkladı.

YEREL MAHKEME YENİDEN YARGILAMA İLE ESAS HAKKINDA KARAR VERECEK

Yargıtay'ın Ergenekon kumpas davasını usül yönünden bozmasından sonra yerel mahkeme yeniden yargılama yapacak. Yerel mahkeme yapacağı yargılama ile davanın esası hakkında karar verecek.

Hukukçular Derneği Başkanı Mehmet Sarı A Haber'e konuştu

İŞTE YARGITAY'IN AÇIKLADIĞI GEREKÇELİ KARAR

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, emekli Orgeneral 'un Yüce Divan'da yargılanması gerektiği yönündeki itirazını haklı bularak, bunu bozma nedeni saydı.

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, Danıştay saldırısı davası ile Ergenekon Davası arasındaki hukuki ve fiili irtibatın somut delillerle gösterilememesini de bozma nedeni yaptı.

ADLİ YARGILAMA İLKESİNE AYKIRI

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin oluşumunda ve soruşturma, yargılama, delil toplama aşamalarında adil yargılanma ilkelerine aykırılık bulunduğu tespitini yaptı.

DURSUN ÇİÇEK: BU ÖRGÜTÜ YÖNETENLER HESABINI VERECEK

Ergenekon Davası'nın temyiz incelemesini yapan Yargıtay 16. Ceza Dairesi, "Ergenekon terör örgütü"nün, kim tarafından ne kurulduğunun, suçlarının, hiyerarşik yapısının ortaya konulmaması, liderinin belli olmaması gibi nedenlerle yerel mahkemenin "Ergenekon terör örgütü" kabulünde isabet bulunmadığına hükmetti.

ERGENEKON DAVASINDA KARAR VERİLDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yargıtay'ın gerekçeli kararı açıklandı! Ergenekon'da bundan sonra ne olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN