Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dündar’a saldırı tiyatrosu

MİT TIR’ları duruşmasında mahkeme Can Dündar’a 5 yıl 10 ay, Erdem Gül’e 5 yıl hapis cezası verdi. Adliye önünde ise saldırı tiyatrosu yaşandı. Bir provokatör, duruşma arası dışarı çıkan Dündar’ın ayaklarına doğru etti. Dündar yara almazken Erdem Gül, “Saldırının Dündar’la ilgisi yok” dedi

Dündar’a saldırı tiyatrosu
M İT TIR'ları soruşturması kapsamında yargılanan Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'le ilgili davanın 4. duruşması, Çağlayan'daki İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dün görüldü. Dündar ve Gül ile avukatları, savcılık mütalaasına karşı son savunmalarını yaptı. Duruşma savcısı Evliya Çalışkan "Devletin gizli bilgilerini temin" suçundan Dündar'a 25.5 yıla kadar, Gül'e ise 10 yıla kadar hapis cezası verilmesini istemişti. Savcı Çalışkan, müebbet ceza gerektiren "Darbeye teşebbüs" ve "FETÖ'ye yardım" suçlarından ise ceza verilmesi için Yargıtay'da görülen MİT TIR'ları davasındaki kararın beklenmesi gerektiğini belirtmişti.

'DÜNDAR VE GÜL UCUZ KURTULDU'GÜL, DÜNDAR'I YALANLADI
Basına kapalı duruşmada Dündar, Gül, avukatları ve sanık yakınları yer aldı. Duruşmada, müdahil MİT Müsteşarlığı adına Hazine ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatları hazır bulundu. Dündar ve Gül'e destek için CHP'li vekiller de adliyeye geldi. Mahkemenin karar arasında ise adliye dışına çıkan Can Dündar'a saldırı düzenlendi. Silahlı bir kişi Dündar'ın olduğu bölgeye ve yere doğru iki el etti. Dündar yara almadan kurtulurken, seken kurşunlardan biri NTV Muhabiri Yağız Şenkal'ın ayağına isabet etti. Saldırının karar duruşmasının arasında düzenlenmesi kafaları karıştırırken, Dündar, mağduriyet edebiyatı yaparak "Kimdir, nedir bilmiyorum. Ama kimlerin hedef gösterdiğini iyi biliyoruz. Yılmayacağız" dedi. Erdem Gül ise şaşırtıcı bir açıklama yaparak, "Adli bir olay yaşanmış. Saldırının Dündar'la ilgisi yok" ifadesini kullandı. Saldırganın Sivas doğumlu 40 yaşındaki Murat Şahin olduğu, kasten yaralamadan sabıkasının bulunduğu bildirildi.

SALDIRI ANININ YENİ GÖRÜNTÜLERİ ÇIKTI!


KARAR SONRASI DÜNDAR'DAN KÜSTAH AÇIKLAMA!

GİZLİ BELGELERİ AÇIKLAMAK
Kararını açıklamak için yeniden toplanan mahkeme heyeti ise Can Dündar'a "Gizli belgeleri temin ve yayımlamak" suçundan 5 yıl 10 ay, Erdem Gül'e ise "Gizli belgeleri yayımlamak" suçundan 5 yıl hapis cezası verdi. Kararın ardından açıklama yapan Dündar, "Bir saat içinde iki suikast yaşadık. Biri silahlıydı, diğeri yasaldı" derken, Gül cezayı tanımadıklarını söyledi. Yargıtay'ın onaması halinde daha önce 92 gün cezaevinde kalan Gül ve Dündar, cezalarının geri kalan kısmını çekmek için cezaevine girecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dündar’a saldırı tiyatrosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN