Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan'dan Danıştay mesajı

Giriş Tarihi: 10.5.2016 16:47
Erdoğan'dan Danıştay mesajı

Erdoğan, "Danıştayın Kuruluş Yıl Dönümü ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir." dedi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamaya göre Erdoğan, "Danıştayın Kuruluş Yıl Dönümü ve İdari Yargı Günü" dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

"Şura-yı Devlet" adıyla kurulduğu 1868'den bu yana yargı sistemi içerisinde önemli işlevi bulunan Danıştayın kuruluş yıl dönümünü kutlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında, "Yürütmeye yardımcı bir inceleme, danışma ve karar organı olan Danıştay, Cumhuriyeti'nin demokratik, laik ve sosyal hukuk devleti vasfının korunmasında ve güçlendirilmesinde vazgeçilmez bir konuma sahiptir." ifadesini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:
"Danıştay, 148 yıldır edindiği bilgi birikimi ve tecrübesiyle, ülkemizde temel hak ve özgürlüklerin güvence altına alınması ve hukuk devleti ilkelerinin korunması hususlarında büyük sorumluluklar üstlenmiştir. Danıştay ve idari yargının değerli mensuplarının üstün bir hizmet anlayışıyla, ülkemizde hukuk ilkelerinin muhafazası ve demokrasimizin güçlenmesi sürecinde başarılı çalışmalarını sürdüreceğine inanıyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Danıştay mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN