Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına Almanya'dan sert tepki

Giriş Tarihi: 12.5.2016 16:21 Güncelleme Tarihi: 12.5.2016 17:04
Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına Almanya'dan sert tepki

Alman Gazetesi Bild'e skandal açıklamalarda bulunan ve her fırsatta Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik iftiralarını sürdürerek, kendi ülkesini şikayet eden CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na Almanya'da yaşayan Türklerden sert tepki geldi.

Kılıçdaroğlu'nun alçak söylemleri ve iftiralarına Avrupalı Türk Demokratlar Birliği Genel Başkanı Zafer Sarıkaya'dan sert tepki geldi.

İŞTE SARIKAYA'NIN AÇIKLAMALARINDAN SATIRBAŞLARI...

''HAİNLİK OLARAK GÖRÜYORUM''

Açıkcası, bir Türk muhalefet liderinin kendi milletine ne kadar yabancı olduğunu Kılıçdaroğlu'nun siyasete başladığından itibaren öğrenmiş olduk Demokratik bir seçimle iktidara gelmiş bir cumhurbaşkanına siyaset uslübunu aşmış saygısızca yorumlar yapmayı kendisine nasıl yakıştırabiliyor? Bende bir siyaset bilimci olarak Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanını şikayet niteliğinde dünya basınına bu denli üslüpla konuşmasını hainlik olarak görüyorum. Yaptığı hareketler söylemler, Türk ve dünya siyaset sistemine uymuyor. Kılıçdaroğlu'nun yaptığı siyaset değil başka bir şey.

''İNSANLIKTAN NASİBİNİ ALMADIĞINI DÜŞÜNÜYORUM''

Kendime olan saygımdan ve nezaketimden dolayı o şahısa e n hafif deyimle yanlış bilgilere haiz olduğunu söylemek istiyorum yalan konuştuğunu söylemek istemiyorum. IŞİD, PKK , PYD terör örgütlerine destek veren konumda ana muhalefetin 'de siyaset yapabilmesini talihsizlik olduğunu düşünüyorum. Bu denli kendi toplumuna Fransız olan ana muhalefet parti Liderinin siyaset yapabilme yeteneğinin olmadığına inanıyorum.

Kılıçdaroğlu'nun Bild gazetesine yaptığı skandal açıklamaları için kendisinin bir kesime yaranmaya yönelik yapılmış bir söyleşi olduğunu düşünüyorum. Demokrasiden zerre nasibini almamış kişilerin bırakın muhalefet lideri olmasını, insanlıktan nasibini almadığını düşünüyorum.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kılıçdaroğlu'nun iftiralarına Almanya'dan sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN