Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'HDP’nin olduğu yerde asla özgürlük olmaz'

Kürt sanatçı Çiyager, aldığı tehditler sebebiyle memleketi ’ı terk etmeye karar verdi. Çiyager, “HDP ve PKK’nın hâkim olduğu yerde özgür düşüncenin yaşaması mümkün değildir” dedi.

Giriş Tarihi: 23.5.2016 10:21 Güncelleme Tarihi: 23.5.2016 10:34
'HDP’nin olduğu yerde asla özgürlük olmaz'

"HDP bizi kandırdı artık uyanın" feryadından sonra terör örgütü PKK'lılar tarafından feci şekilde dövülen 'Çiyager lakaplı Kürt sanatçı Mehmet Karakuş, örgütün baskıları sebebiyle 'ı terk etmeye karar verdi. Saldırıdan sonra evi yağmalanan ve sazı alınarak tehdit mesajları gönderilen Çiyager, "Eskiden sanatçılar, aydınlar, düşünürler derin devletin zulmünden kaçardı. Şimdi ise PKK ve HDP'nin zulmünden kaçıyoruz" dedi.

FİZİK TEDAVİ GÖRÜYOR

Star'a yaptığı açıklamanın ardından eski eşi ile akrabalarının katıldığı toplantıda HDP'li bir avukatın talimat vermesinden sonra darp edilen sanatçı Çiyager, sağlığına kavuştu. Kollarındaki ve parmaklarındaki ile başındaki iyileşen Çiyager eski sağlığına kavuşabilmek için fizik tedaviye devam ediyor.

ONLAR REZİL OLDU

Yaptığı açıklamalardan asla pişman olmadığını belirten Çiyager, "HDP yapılan yanlışları kabullenip özeleştiri yapmak yerine itibarsızlaştırmaya ve susturmaya çalıştı. Ancak itibarı sarsılan ve rezil olanlar onlar oldu" dedi.

ÇİYAGER'E PKK'LILARDAN ÇİRKİN SALDIRI

SAZIMI ÇALDILAR

Açıklamalarından sonra HDP'nin ilk fırsatta kendisini cezalandırdığını ifade eden Çiyager, "HDP'de oyun bitmez, insanların özgürce düşüncelerini ifade etmesini önlemek ve susturmak için her yola başvurabilirler. Birçok kişi rahatsız olmasına rağmen konuşmaktan çekiniyor. Star'a yaşadıklarımı ve inandıklarımı anlatmıştım. Açıklamalarımın HDP ile PKK'nın yönetim kadrosunu rahatsız edeceğini biliyordum. Söylediklerim HDP içinde olup bitenden rahatsız olanlara cesaret verebilecek bir adımdı, o yüzden ilk fırsatta cezalandırmaya kalktılar. Önce tehdit ettiler, ardından darp ettiler, yetmedi evimi yağlayıp sazımı aldılar" diye konuştu.

ŞİWAN'A BİLE SALDIRDILAR

Saldırıdan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçmiş olsun mesajı yolladığını anlatan Çiyager, "Şiwan'a da sahnede saldırıp sazını kırdı bunlar" dedi. (Star)

ÇİYAGER: HDP BİZİ KANDIRDI ARTIK UYANIN

ÇİYAGER: HDP BİZİ KANDIRDI ARTIK UYANIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'HDP’nin olduğu yerde asla özgürlük olmaz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN