Çiyager'e PKK'lılardan çirkin saldırı

Giriş Tarihi: 29.1.2016 09:12 Güncelleme Tarihi: 29.1.2016 14:31
Çiyager'e PKK'lılardan çirkin saldırı

Kürt sanatçı Çiyager'in 'HDP bizi kandırdı' açıklamasının ardından PKK'lıların dün tehdit ettiği ünlü sanatçı bu sabah evinden çıkarken saldırıya uğradı.

O açıklamalar bebek katillerini rahatsız etti. Bölücü terör örgütü PKK yanlıları, "HDP bizi kandırdı artık uyanın" diyen Kürt sanatçı Çiyager'e (Mehmet Karakuş) bu sabah evinden çıkarken saldırdı. Ünlü sanatçı hastanede tedavi altına alındı.Terör örgütünün ve HDP'nin Kürt halkına ihanet ettiğini dile getiren Çiyager, PKK'nın hedef tahtası oldu.

Dün "HDP bizi kandırdı uyanın artık" açıklamasından sonra PKK, Çiyager'e sosyal medya hesabı üzerinden tehditler savurmuştu. Kürt sanatçının Facebook hesabını ele geçiren terör örgütü, sosyal medya sayfasına yazdıkları mesajda ihanetle suçladıkları Çiyager'e daha büyük bir ceza verileceğini ima etmişti.

PKK'nın dünkü tehdinin ardından, Çiyager'in bu sabah saldırıya uğraması, olayın faillerinin kim olduğunu apaçık ortaya koydu.

HDP'yi eleştiren Kürt sanatçı saldırıya uğradı


SOSYAL MEDYADAN TEHDİTLER SAVURDULAR

Bölücü terör örgütü PKK, "HDP bizi kandırdı artık uyanın" diyen Kürt sanatçı Çiyager'e sosyal medya sayfasına bıraktığı mesajla tehditler savurdu.

Kürt kökenli sanatçı Çiyager (Mehmet Karakuş), Star'a yaptığı açıklamada ömrünü PKK ve terör örgütünün siyasi çizgisinde hareket eden partilere hizmet etmekle geçirdiğini söylemişti.

Çiyager'in PKK/HDP ile ilgili sözleri hainleri rahatsız etti. Terör örgütünün ve HDP'nin Kürt halkına ihanet ettiğini dile getiren Çiyager, PKK'nın hedef tahtası oldu.

"HDP bizi kandırdı uyanın artık" haberlerinden sonra PKK, Çiyager'e sosyal medya hesabı üzerinden tehditler savurdu. Terör örgütü, Facebook sayfasına yazdıkları mesajda ihanetle suçladıkları Çiyager'e daha büyük bir ceza verileceğini de ima etti.HESAP VERSİNLER

Çiyager, "Beni daha öncede tehdit etmişlerdi, ancak son açıklamalarım belli ki çok rahatsız etti. Beni ihanetle suçlayıp tehdit edeceklerine, oturup Kürtlere verdikleri zararı düşünsünler. Önce kendilerini gözden geçirsinler önce" dedi.

AĞIR İFADELER

PKK'lı teröristler Çiyager'in sayfasında yayınladıkları tehdit mesajında; "Arkadaşlar merhaba. Bu face sahibinin yaptığı paylaşımlardan dolayı facesi kırılmıştır. E....... etmiştir, B...k yemiştir. Kimseyi küçük görmemek lazım olduğunu anlamıştır. Daha neler kırılacak göreceksiniz..." ifadesini kullandı.

Kaynak: İlke Haber AjansıStar
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çiyager'e PKK'lılardan çirkin saldırı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN