Millî Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri projesi kapsamında 2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılan e-Okul VBS giriş sistemi, birçok bilgiye hızlı erişme imkânı sunuyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile öğrenciler ders programı, devamsızlık, sınav sonuçları, sözlü notları, ortalama puanlarını kolaylıkla takip edebiliyor. MEB tarafından hizmete açılan bu sistem sayesinde veliler de öğrencilerin bilgilerine istediği zaman anında erişim imkânı buluyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne (VBS) erişebilmek için kırmızı butona tıklayınız. Tıkladığınızda MEB eOkul VBS giriş sistemine erişim sağlayacaksınız. İşte, MEB eOkul VBS giriş paneli!

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İLE ULAŞABİLECEĞİNİZ BİLGİLER

 • 1. DEVAMSIZLIK BİLGİLERİ

  Güncel devamsızlık bilgilerini e-Okul ile kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 • 2. HAFTALIK DERS PROGRAMI

  Haftalık ders programı tablosuna erişebilirsiniz.

 • 3. SINAV TARİHLERİ

  Sistem üzerinden sınav takvimini görüntüleyerek güncel sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz.

 • 4. SINAV SONUÇLARI

  E-Okul ile sınav sonuçlarına ve ortalama puanlarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 5. YIL SONU NOTLARI

  Birinci ve ikinci dönem notları ile birlikte yılsonu not ortalaması tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 • 6. E KARNE

  E-Okul sayesinde karnenizin önyüzünü ve arka yüzünü görüntüleyebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) tarafından 2007 yılında erişime açılan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), sözlü ve yazılı sınav notları ile beraber; devamsızlık, haftalık ders programı, sınav tarihleri, merkezi sınav giriş belgeleri veya tercih sonuçlarının öğrenildiği bir web yazılımıdır. 2021 e-Okul VBS giriş ekranı, yıl içerisinde hemen hemen her gün öğrenciler ve veliler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. e Okul öğrenci giriş ekranı 2021 ile öğrenciler kendi sınav tarihlerini öğrenebildikleri gibi, sözlü veya yazılı sınav sonuçlarını da görüntüleyebilmektedir. Veliler ise MEB e Okul VBS giriş ile çocuklarının derslerdeki son durumu hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR? E-Okul'a giriş yapmak için için SABAH'ın E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranından yararlanabilirsiniz. Sayfanın en üst kısmında bulunan kırmızı butona tıklayıp E Okul Öğrenci Girişi sağlayabilirsiniz. e-Okul VBS girişi yapmanız için Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası ile okul numarasını girmeniz yeterlidir.

E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞİ NEREDEN YAPILIR? E-Okul öğretmen girişi de öğrenci girişi ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E-Okul öğretmen girişi ekranı ile sınav notları girişi ve devamsızlık eklemeleri yapılabildiği gibi, öğrenci performansları da eklenebiliyor.

E OKUL VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR? E-Okul giriş ekranı, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilerin de uğrak noktası durumunda. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ile veliler, çocuklarının okuldaki son durumu hakkında bilgi edinebiliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi, e Okul VBS giriş ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne SABAH’ın E Okul giriş ekranı üzerinden giriş sağladıktan sonra, sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın. Daha sonra, karşınıza açılan pencerede öğrencinin not bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞ İLE HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLİYOR? Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, sözlü ve yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

VBS GİRİŞİ İLE E-KARNELER NASIL GÖRÜNTÜLENİR? e-Karneler, öğrencilere dijital olarak verilen karnelerdir. Koronavirüs pandemisi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden dijital (online) olarak paylaşılmaktadır.
Tüm öğrenciler e-karnelere E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşabilmektedir. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de E Okul VBS giriş üzerinden erişebilmektedir.
Öğrencilerin tüm bunları görüntüleyebilmek için SABAH’ın E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş sayfası üzerinden T.C kimlik numarası ile okul numaralarını doldurarak giriş yapmaları gerekmektedir.