E-Okul giriş ekranı; öğrencilere, velilere ve öğretmenlere tek bir platform üzerinden öğrencinin eğitim geçmişini inceleme imkanı sunar. Devamsızlık bilgisi, ders programı, diploma notu, sınav notları, geçmiş dönemlere ilişkin belgelerin görüntülenebildiği MEB E-Okul VBS (Veli Bilgilendirme Sistemi); öğrencinin liseden mezun oluncaya kadar tüm eğitim bilgilerinin kayıt altında tutulmasını sağlar.

E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ İLE ULAŞABİLECEĞİNİZ BİLGİLER

 • 1. DEVAMSIZLIK BİLGİLERİ

  Güncel devamsızlık bilgilerini e-Okul ile kolaylıkla takip edebilirsiniz.

 • 2. HAFTALIK DERS PROGRAMI

  Haftalık ders programı tablosuna erişebilirsiniz.

 • 3. SINAV TARİHLERİ

  Sistem üzerinden sınav takvimini görüntüleyerek güncel sınav tarihlerini öğrenebilirsiniz.

 • 4. SINAV SONUÇLARI

  E-Okul ile sınav sonuçlarına ve ortalama puanlarınıza ulaşabilirsiniz.

 • 5. YIL SONU NOTLARI

  Birinci ve ikinci dönem notları ile birlikte yılsonu not ortalaması tablosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 • 6. E KARNE

  E-Okul sayesinde karnenizin önyüzünü ve arka yüzünü görüntüleyebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri (MEBBİS) tarafından 2007 yılında erişime açılan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS), sözlü ve yazılı sınav notları ile beraber; devamsızlık, haftalık ders programı, sınav tarihleri, merkezi sınav giriş belgeleri veya tercih sonuçlarının öğrenildiği bir web yazılımıdır. 2021 e-Okul VBS giriş ekranı, yıl içerisinde hemen hemen her gün öğrenciler ve veliler tarafından sıklıkla ziyaret edilmektedir. e Okul öğrenci giriş ekranı 2021 ile öğrenciler kendi sınav tarihlerini öğrenebildikleri gibi, sözlü veya yazılı sınav sonuçlarını da görüntüleyebilmektedir. Veliler ise MEB e Okul VBS giriş ile çocuklarının derslerdeki son durumu hakkında bilgi sahibi olabilmektedir.

E OKUL ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR? E-Okul'a giriş yapmak için için SABAH'ın E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ekranından yararlanabilirsiniz. Sayfanın en üst kısmında bulunan kırmızı butona tıklayıp E Okul Öğrenci Girişi sağlayabilirsiniz. e-Okul VBS girişi yapmanız için Türkiye Cumhuriyeti (TC) kimlik numarası ile okul numarasını girmeniz yeterlidir.

E OKUL ÖĞRETMEN GİRİŞİ NEREDEN YAPILIR? E-Okul öğretmen girişi de öğrenci girişi ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E-Okul öğretmen girişi ekranı ile sınav notları girişi ve devamsızlık eklemeleri yapılabildiği gibi, öğrenci performansları da eklenebiliyor.

E OKUL VELİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR? E-Okul giriş ekranı, öğrenci ve öğretmenlerin yanı sıra velilerin de uğrak noktası durumunda. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi giriş ile veliler, çocuklarının okuldaki son durumu hakkında bilgi edinebiliyor. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi girişi, e Okul VBS giriş ile aynı ekran üzerinden yapılıyor. E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne SABAH'ın E Okul giriş ekranı üzerinden giriş sağladıktan sonra, sol menüde yer alan "Not Bilgisi" seçeneğine tıklayın. Daha sonra, karşınıza açılan pencerede öğrencinin not bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

E-OKUL GİRİŞ İLE HANGİ İŞLEMLER YAPILABİLİYOR? Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sisteminde öğrencinin okuduğu kitaplar, sözlü ve yazılı ortalamaları, öğrenci kaydı, nakil işlemleri, not girişleri, devamsızlık durumları, sınav bilgileri, merkezi sınavların başvuru ve tercih işlemleri, haftalık ders programı, alınan belgeler, e-karne, şube yazılı ortalamaları da yer alıyor.

VBS GİRİŞİ İLE E-KARNELER NASIL GÖRÜNTÜLENİR? e-Karneler, öğrencilere dijital olarak verilen karnelerdir. Koronavirüs pandemisi sürecinde karneler Milli Eğitim Bakanlığı'nın e-Okul sistemi üzerinden dijital (online) olarak paylaşılmaktadır.
Tüm öğrenciler e-karnelere E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden ulaşabilmektedir. Öğrenciler, "takdir ve teşekkür" belgelerine de E Okul VBS giriş üzerinden erişebilmektedir.
Öğrencilerin tüm bunları görüntüleyebilmek için SABAH'ın E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş sayfası üzerinden T.C kimlik numarası ile okul numaralarını doldurarak giriş yapmaları gerekmektedir.