E-Devlet sisteminin kullanıma sunulması ile birlikte vatandaşlar tüm kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim sağlama imkânı buldular. e-Devlet Kapısı'nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara etkin, verimli ve en hızlı şekilde sunabilmektir. T.C. Kimlik Numaranızı ve e-Devlet Şifrenizi kullanarak kimliğinizi doğruladıktan sonra sisteme başarılı bir şekilde giriş yapabilirsiniz. Eğer şifreniz yok ise en yakın PTT şubesinden şifrenizi oluşturabilirsiniz.

EN ÇOK KULLANILAN HİZMETLER

e-Devlet Kapısı, her gün milyonlarca kişiye hizmet sunmaktadır. Tüm kamu hizmetlerini tek bir noktada toplayan e-Devlet sistemi üzerinde en çok kullanılan hizmetleri aşağıda görüntüleyebilirsiniz. Bu hizmetlerin sayfasına doğrudan ulaşım sağlamak için ise üzerine tıklamanız yeterlidir.

e-Devlet şifresi nereden alınır?

Öncelikle turkiye.gov.tr adresinde e-Devlet kapısına giriş yapabilmek için kullanıcıların e-devlet şifresi alması gerekmektedir. e-Devlet şifrelerini e-Devlet'e giriş yapmak isteyen vatandaşlarımız PTT merkez müdürlüklerinden veya yetkili şubelerden kimlik kartları ile alabilirler.

EN YAKIN PTT ŞUBESİ