Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dört ilde FETÖ’ye ‘himmet’ baskını 76 gözaltı

Dört ilde FETÖ’ye ‘himmet’ baskını 76 gözaltı

’de 45, Osmaniye’de 20, Sinop’ta 3 kişi gözaltına alındı. Örgütün, ’da bağışlanan arazileri 2 milyon TL’ye sattığı ortaya çıktı. Gözaltına alınan 8 kişiden 4’ü tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na yönelik "himmet" operasyonlarında 'de, eski İstihbarat Müdürü Ali İhsan Kaya'nın da bulunduğu 45 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan 8 kişiden 4'ünün tutuklandığı 'daki operasyonda, aralarında eski İstihbarat Şube Müdürü'nün de olduğu şüphelilerin, hayırseverlerden "okul yapacağız" diye aldıkları arazileri 2 milyona sattığı belirlendi. Osmaniye'de de Paralel eğitim kurumlarına yönelik operasyonda 20 kişi gözaltına alındı. Sinop merkezli FETÖ operasyonunda da 3 kişi gözaltına alındı. FETÖ operasyonlarında 'de 4, Karabük'te 11 şirkete kayyum atandı. Hakkâri'deki FETÖ operasyonunda da gözaltına alınan 13 şüpheliden 5'i tutuklandı.

FETÖ'YÜ AKLADI

ESKİ MÜDÜRLER GÖZALTINDA
Mersin'deki operasyon kapsamında eski İstihbarat Şube Müdürü Ali İhsan Kaya ile işadamı Ali Haydar Ark'ın da bulunduğu, diş hekimi müteahhit, mobilyacı, tekstilci gibi çeşitli mesleklere mensup 45 kişi gözaltına alındı. Aralarında eski Mersin İstihbarat Müdürü Ali Çengelci'nin de bulunduğu 42 kişi de aranıyor. Soruşturma kapsamında kentte örgüt adına faaliyet gösterdiği belirlenen Ufuk Özel Eğitim Öğretim Kantin Yemekçilik Servis, Mernuş Özel Eğitim Öğretim Turizm ve İtina Yemekçilik Kantincilik Servis Özel Yurt Hizmetleri şirketlerine de kayyum atandı. Osmaniye'de ise özel eğitim kurumlarının müdürlerinin aralarında olduğu 20 şüpheli, örgüt yöneticiliği suçlamasıyla gözaltına alındı. Sinop'un Boyabat ilçesi ile Samsun ve Çorum'da düzenlenen eş zamanlı FETÖ/PDY operasyonunda da hakkında gözaltı kararı verilen 22 kişiden 3'ü gözaltına alındı.

BAĞIŞ ARAZİLERİNİ SATTILAR
Aksaray'da kayyum atanan bazı okulların bağlı olduğu şirketin arsalarını, usulsüz devrettiği iddiasıyla 8 şüpheli gözaltına alındı. Hayırseverlerden okul arazisi olarak Akçağ Eğitim Pazarlama A.Ş ile Gonca Eğitim Hizmetleri A.Ş'ye bağışlanan 5 arazinin, önce 300 bin TL'ye örgütle bağlantısı olmayan 3 kişiye devredildiği, ardından da 2 milyon TL'ye başkalarına satıldığı belirlendi. Gözaltına alınan 8 şüpheliden 4'ü tutuklandı.

KAYSERİ'DE 4 ŞİRKETE KAYYUM ATANDI
Kayseri'deki soruşturma kapsamında Atlantik Eğitim kurumları, İtimat Güvenlik, Nezahat Temizlik ve Gökkuşağı Personel şirketlerine, Karabük'te ise 11 şirkete kayyum atandı.
Sivas'ta gözaltı sayası 7'ye yükseldi.
FETÖ ile bağlantılı 18 şirkete kayyum atandığı Zonguldak'ta ise gözaltına alınan 19 şüpheli adliyeye sevk edildi.
MİT'e ait yardım TIR'larının durdurulmasıyla ilgili İstanbul'daki davanında da birleştirildiği Ankara'daki davanın dünkü duruşmasında, kilit isimlerin tutukluluklarının devamına karar verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dört ilde FETÖ’ye ‘himmet’ baskını 76 gözaltı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN