Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu'ndan flaş açıklamalar

"Terör örgütünün, özellikle son 7-8 aydır şehirlerde yaptığı tahribatı, gönüllerde yaptığı kırgınlığı telafi etmek ve bunları en kısa zamanda imar etmek bizim görevimizdir" - "Büyük oranda terör örgütünün nefesini kesecek son noktalara yaklaştık. Terör örgütü, bu milletin gündeminden çıkacak, birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleyi başarıyla sona getireceğiz"

Giriş Tarihi: 11.6.2016 22:42
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu'ndan flaş açıklamalar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğlu, "Terör örgütünün özellikle son 7-8 aydır şehirlerde yaptığı tahribatı, gönüllerde yaptığı kırgınlığı telafi etmek ve bunları en kısa zamanda imar etmek bizim görevimizdir." dedi.

Müezzinoğlu, AK Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı iftar programında, parti olarak kuruldukları günden bu yana milleti merkeze alan bir siyasi anlayışla hareket ettiklerini söyledi.

'nin yarınlarını bugünden daha iyi yapabilmek için çalıştıklarını ifade eden Müezzinoğlu, ülkede artık birçok şeyin 14 yıl öncesine göre çok daha iyi olduğunu kaydetti.

Müezzinoğlu, ülkeyi ve milleti muasır medeniyet seviyesine çıkarma gibi bir hedeflerinin bulunduğunu dile getirerek, "Bütün mesafeleri milletle beraber katettik. Milletimiz ve sivil toplum örgütleri bu anlamda en büyük güç kaynağımız oldu. Sırtımızı size yaslayarak yolculuk yaptık. Bu büyük yolculuğu engellemek isteyenler, milletin kaderiyle oyun oynamak isteyenlerle mücadele ettik." diye konuştu.

- "Mağdur kardeşlerimizin yanında olacağız"

Birilerinin bu milletin büyük ve güçlü olmasını hazmedemediğini belirten Müezzinoğlu, birlik ve beraberlik içinde bunlarla mücadele edeceklerini söyledi.

Müezzinoğlu, karşılarına farklı tuzaklar kurulmasına rağmen milli birlik ve beraberlik içinde yürüdüklerini belirterek, şöyle konuştu:

"Bugünlerde terörle ciddi bir mücadelemiz var. Büyük oranda terör örgütünün nefesini kesecek son noktalara yaklaştık. Terör örgütü, bu milletin gündeminden çıkacak, birlik ve beraberlik içinde bu mücadeleyi başarıyla sona getireceğiz. Terör örgütünün özellikle son 7-8 aydır şehirlerde yaptığı tahribatı, gönüllerde yaptığı kırgınlığı telafi etmek ve bunları en kısa zamanda imar etmek bizim görevimizdir. Devlet ve hükümet bir taraftan bu mağduriyetleri giderirken, biz de Kocaeli, İstanbul, Bursa ve Türkiye olarak mağdur ve mazlum kardeşlerimizin yanında olacağız. Önümüzdeki günlerde en önemli çalışmamız, Diyarbakır'da, 'de, Van'da, Şırnak'ta, Siirt'te, Hakkari'de mağdur ve mazlum kardeşlerimizin yanında olabilmek ve onların mağduriyetlerini giderebilmek adına yoğun çalışmalar yapacağız."

Müezzinoğlu, sivil toplum kuruluşlarının önemli görevleri olan güçlü aktörler olduğunu ifade ederek, "Kocaeli Büyükşehir Belediyemiz ve ilçe belediyelerimiz, AK Parti Kocaeli il teşkilatlarımız, Mardin'den, Midyat'tan, Derik'ten, Nusaybin'den, Kızıltepe'den, Mardin'in ilçelerindeki sosyal destek projelerinden sorumlu ilimiz oldu. Kocaeli, Mardin'deki her vatandaşımıza dokunacak." diye konuştu.

Ramazan ayının en büyük özelliğinin, imkanların paylaşılması olduğunu vurgulayan Müezzinoğlu, bu anlamda mağdurlara karşı cömertlik göstermenin, herkesin görevlerinden biri olduğunu kaydetti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Müezzinoğlu'ndan flaş açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN