AK Parti'den bayram sürprizi

Ak Parti öncesi harekete geçti. Terör operasyonlarının tamamlandığı bölgelerde ailelere Ramazan Bayramı öncesi yardımlarda bulunulacak.

Giriş Tarihi: 17.6.2016 11:50 Güncelleme Tarihi: 17.6.2016 12:23
AK Parti'den bayram sürprizi

Ak Parti Genel Merkezi ve Türk ı operasyonların sona erdiği il ve ilçelerdeki 10 bin çocuğa bayramlık alacak, bayram harçlığı verecek. Anneler de kendilerine verilecek para ile bayram sofrası kuracak. AK Parti Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı , "Kendi çocuklarımızla yaptığımız bayramı onlar da kendi çocukları ile, aileleri ile, sevdikleri ile yapabilsinler istiyoruz" dedi. Haberturk'ün haberine göre, bu 'nda bayramı bayram gibi yaşasınlar diye, bayramlıklarını giyebilsinler diye, şeker de yiyebilsinler diye çocuklara bayram harçlığı verilecek.

AK PARTİ BÖLGE KOORDİNATÖRÜ AYGÜN YÜKSEKOVA'DA

BAYRAMLIĞIN DIŞINDA 100 LİRALIK ÇEK DE VERİLECEK

Yaklaşan bayram öncesi neler yapılacağını anlatan Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Müezzinoğl, "İnşallah 10 bin çocuğumuzu bayramdan önce giydireceğiz. Yine 10 bin ailenin çocuklarına 100 liralık çocuk bayram çeki vereceğiz. O ailede üç çocuk varsa bu 100 liralık çeki üç çocuk paylaşacak. Ama bayram deyince anne bayram neşesini evde şekillendirsin, çocuk bayram sevincini yaşayabilsin, baba da o huzuru mutluluğu orda görebilsin" dedi.

ANNELERE 400 LİRALIK NAKİT ÇEKİ

Çocukların yanında annelere de yardımlar yapılacağını belirten Mehmet Müezzinoğlu, "Bölgede 10 bin anneye bayram öncesi ailesi ile birlikte sevdikleri ili birlikte huzurlu ve mutlu bayram yapması için onlara da dört yüz liralık nakit çeki vereceğiz" diye konuştu.

AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MÜEZZİNOĞLU'NDAN FLAŞ AÇIKLAMALAR

YARDIMLAR BAYRAMLA SINIRLI KALMAYACAK

Kızılay aracılığıyla ulaştırılacak yardımlar bayramla da sınırlı kalmayacak. Bölgedeki operasyonlar nedeniyle eğitimlerini tamamlayamayan öğrenciler için de çalışma programları hazırlandı. Telafi eğitimleri verilse de maddi imkansızlıklar nedeni ile eğitime kimse ara vermesin diye burs imkanı da sağlanacak. Müezzinoğlu, "Orta vadede de burada tespit ettiğimiz çocukların eğitimine burs temin edilmesi gerekiyorsa yine bu STK'larla çocuklara burs temini veya o arazide gördüğümüz STK'larla kanalıyla veya bizim teşkilatlarımız kanalı ile çözebileceğimiz birçok konuyu çözebileceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Parti'den bayram sürprizi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN