Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HDP'li vekiller için hazırlanan 30 fezleke 'da

Giriş Tarihi: 21.6.2016 09:52
HDP'li vekiller için hazırlanan 30 fezleke Diyarbakır'da

Milletvekili dokunulmazlıklarını kaldıran Anayasa değişikliği teklifinin kabul edilmesi sürecinde 'nda bulunan ve henüz meclise sevk edilmeyen HDP milletvekillerine ait 30 fezleke, işlem yapılmak üzere Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi.

Milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldıran geçici anayasa değişikliğinin onaylanması ardından hazırlanan fezlekeler savcılıklara ulaşmaya başladı. Anayasa değişkliği teklifinin kabul edilmesi sürecinde 'nda bulunan ve henüz meclise sevk edilmeyen HDP milletvekillerine ait 30 fezleke Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildi. Savcılık yetkilileri, fezlekelerin anayasa değişikliği kapsamında olmasından dolayı meclise sevk edilmeden direk Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderildiğini söyledi. 'de bulunan ve Anayasa değişikliğinin onaylanması ardından Adalet Bakanlığı'na gönderilen yaklaşık 130 fezlekenin de tasnif edildikten sonra Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na gönderileceği belirtildi.

Yetkililer, milletvekillerine ait 160 fezlekenin Diyarbakır'a ulaşması ardından yasal sürecin başlayacağını ve şüphelilere ifade için çağrı kağıdı gönderileceğini söyledi. Savcının, şüpheli milletvekillerinin ifadelerinin alınması ve soruşturmalara ilişkin kanıtların toplanması ardından takipsizlik kararı verebileceği gibi iddianame de hazırlayabileceği belirtildi. İddianame hazırlanması durumunda yargılamanın suç mahalinde bulunan mahkemelerde yapılması bekleniyor.

DOKUNULMAZLIKLAR VE CHP'NİN TUTARSIZLIĞI

DOKUNULMAZLIK TEKLİFİ YASALAŞTI, HDP ÇIRPINMAYA BAŞLADI!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HDP'li vekiller için hazırlanan 30 fezleke Diyarbakır'da
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN