Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da sokağa çıkma yasağı genişletildi

'ın Lice, Hani, Hazro, Silvan ilçelerine bağlı 25 köyde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve operasyonların kapsamı genişletildi. Diyarbakır Valiliği, Kulp İlçesi'nin kırsal kesiminde bulunan Alaca Köyü'nün Şenyayla ve Billurderesi mahallelerinde de bugün saat 12.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

Giriş Tarihi: 22.6.2016 14:17
Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı genişletildi

'ın Lice, Hani, Silvan, Hazro ilçeleri kırsal kesiminde PKK'lı teröristleri etkisiz hale getirilmesi, örgütün kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tespit etmek ve malzemeleri ortaya çıkarmak amacıyla 25 köyde dün saat 05.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirildi. Sokağa çıkma yasağıyla birlikte PKK'lılara yönelik destekli operasyonlar devam ederken, dün bu bölgelere karayolu ile asker ve zırhlı araçlar sevk edildi. Polis ve hareket timlerinin de aralarında bulunduğu yaklaşık bin güvenlik görevlisinin katıldığı hava destekli operasyonlar devam ederken, Diyarbakır Valiliği, Kulp İlçesi'nin 3 köyüne de bugün saat 12.00'den itibaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.

DİYARBAKIR'DA BÜYÜK OPERASYON!

OPERASYON GENİŞLEYİNCE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DA GENİŞLETİLDİ

Valilikten yapılan açıklamada, "Kulp İlçesi kırsalında bulunan dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten bölücü terör örgütü mensuplarını etkisiz hale getirmek, bölgede bölücü terör örgütü mensupları tarafından kullanıldığı değerlendirilen sığınak, barınak, depo alanlarını tespit etmek ve malzemeleri ele geçirmek maksadıyla Şenyayla ve Billurderesi bölgesinde operasyon düzenlenecektir. Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğini sağlamak maksadıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince, belirtilen bölgelerde Kulp İlçesi'ne bağlı olan, Alaca Köyü (Şenyayla ve Billurderesi Mahalleleri) sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 22 Haziran 2016 Çarşamba günü saat 12.00'den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar bu bölgelerde sokağa çıkma yasaklanmıştır. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri yönünden önem arz etmekte olup, yasağın bitim süresi ayrıca duyurulacaktır" denildi.

DİYARBAKIR'DA PATLAYICI YÜKLÜ ARAÇ BULUNDU

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır'da sokağa çıkma yasağı genişletildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN