Eren Erdem'in cezası belli oldu

Bir hakaret davasından ceza alan ve 7000 liralık cezası kesinleşen Eren Erdem'in  yı yatırmayınca 700 saat kamu kurumunda çalışmasına karar verildi ama o 10 gün içinde başvuru yapmayınca hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Milletvekilliği düştüğü taktirde cezaevine gireceği belirtilen Erdem'in geçtiğimiz günlerde uçaktan da bu yüzden indirildiği anlaşıldı.

Giriş Tarihi: 6.7.2016 14:09 Güncelleme Tarihi: 6.7.2016 14:38
Eren Erdem'in cezası belli oldu

Aydınlık Gazetesi'ndeki 8 Kasım 2012 günlü hakaret içerikli yazısı bir yazısı sebebiyle hakaret suçunu kapsamında İstanbul 2.Asliye Ceza Mahkemesi'nin 26.09.2013 tarihli kararıyla 7 bin lira adlı cezasına çarptırıldı.Bu karar temyiz edilmeksizin 27.01.2014 tarihinde kesinleşti.

700 SAAT KAMUDA YARARLI İŞTE ÇALIŞACAK

Erdem, hakkındaki ceza ile ilgili Mernis adresine usulüne uygun ödeme emri tebliğ edildi. Yasal süre içerisinde ödenmemesi üzerine adlı cezası günlüğü 20 TL hesabıyla 350 gün olarak hapse çevrildi. Hapis cezasından ötürü 700 saat süreyle kamuya yararlı bir işte çalıştırılması kararlaştırıldı.

Eren Erdem uçaktan neden indirildi?

CHP'Lİ EREN ERDEM'DEN ŞOV

İNFAZ SOSYASI İADE EDİLDİ

Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, hükümlünün eski Mernis adresine tebligat kanunun 35.maddesine göre tebligat yapmasına rağmen çağrıya uymaması ve çalışmak üzere 10 günlük süre içinde başvuruda bulunmaması üzerine denetimli serbestlik Müdürlüğü infaz dosyasını iade etti.

VEKİLLİĞİ DÜŞTÜĞÜ ANDA...

İade üzerine 28.06.2016 tarihinde yakalama emri düzenlendi. Eren Erdem'in milletvekili olduğunun anlaşılması üzerine yakalama emri kaldırıldı. Erdem'in milletvekilliği devam edene kadar söz konusu dosya rafa kaldırıldı. Vekilliği düştüğü anda cezası infaz edilecek. Eren Erdem'in arefe günü Almanya uçağından da bu ceza sebebiyle indirildiği öğrenildi.

ERDEM'İN KESİNLEŞMİŞ HAPİS CEZASI ÇIKTI

Kaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eren Erdem'in cezası belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN