Cumhuriyet’ten bir skandal daha

Giriş Tarihi: 9.7.2016
Cumhuriyet’ten bir skandal daha

Cumhuriyet bir skandala daha imza attı. Gazete, Türk olan 3 yaşındaki bir kız çocuğunun, kıyafet bulamayan Suriyeli erkek çocuğu olduğunu iddia ederek propaganda yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'ye katkı sağlayacak olan Suriyeli sığınmacılara vatandaşlık verileceğini açıklamasının hemen ardından Cumhuriyet gazetesi propaganda için harekete geçti. 4 Temmuz pazartesi günü birinci sayfadan verilen Selin Görgüner imzalı "İşte Oya Çevrilmek İstenen Tablo" başlıklı haberde, Bursa Karacabey Çadırkenti'ne yerleştirilen sığınmacılara devletin sahip çıkmadığı iddia edildi. Gazete, erkek olduğu iddia edilen Suriyeli çocuğun yokluk nedeniyle kız elbisesi giymek zorunda kaldığını ileri sürdü. aHaber'in ortaya çıkardığı gerçekler ise Cumhuriyet'in bu iddialarının yalan olduğunu ispatladı.

AİLESİ DAVA AÇACAK
3 yaşındaki çocuğun gerçekte Türk ve Zeynep adında bir kız çocuğu olduğu ortaya çıktı. Çocuğun akrabaları Zeynep'in Şanlıurfa'nın Viranşehir nüfusuna kayıtlı olduklarını söyledi. aHaber, küçük Zeynep'in Suriyeli sığınmacıların bulunmadığı ve sadece tarım işçilerinin yaşadığı geçici barınma alanında kaldığını duyurdu. Zeynep'in ailesi Cumhuriyet gazetesi'ne dava açacaklarını söyledi. küçük Zeynep'i arkadaşları, "Erkek Zeynep" diyerek alay konusu yaparken, Zeynep ise başına gelenlerin nedenini anlayamadı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhuriyet’ten bir skandal daha
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN