Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Bahoz Erdal’ ’de öldürüldü

Terör örgütü PKK’nın üst düzey sorumlularından ‘Bahoz Erdal’ kod adlı Fehman Hüseyin, ’de Tel Hamis Tugayları’nca öldürüldü. Erdal’ın ölümü dağılma sürecindeki PKK’ya büyük darbe vurdu

Giriş Tarihi: 10.7.2016
‘Bahoz Erdal’ Suriye’de öldürüldü

Bölücü terör örgütü PKK'nın önde gelen isimlerinden li 'Bahoz Erdal' kod adlı Fehman Hüseyin'in, içinde bulunduğu aracın 'de havaya uçurulmasıyla öldürüldüğü bildirildi. Açıklama Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi tarafından yapıldı.

PKK'NIN ÜST DÜZEY SORUMLULARINDAN 'BAHOZ ERDAL' ÖLDÜRÜLDÜ!


"TÜRKİYE HALKINA MÜJDE"
Anadolu Ajansı'na (AA) konuşan Hasekavi, Fehman Hüseyin'in dün akşam (önceki akşam) 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını söyledi. Fehman Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü belirten Hasekavi, Suriye ve halkına "müjde" olarak nitelendirdiği bu operasyonun uzun süren takip sonrası gerçekleştiğini ifade etti. Hasekavi, PKK terör örgütünün Suriye topraklarında işgalci olduğunu bildirerek, "Beşar Esad rejiminin en büyük destekçilerinden biri olan PKK'nın bu üst düzey yöneticisine dönük gerçekleşen operasyonu Suriye şehitlerine, gazilerine ve Suriye zindanlarında işkence gören şerefli Suriye halkına armağan ediyoruz" dedi.

PKK'NIN ÜST DÜZEY SORUMLULARINDAN 'BAHOZ ERDAL' ÖLDÜRÜLDÜ!


SON İZİ YPG'DE ÇIKTI
YPG'ye gitmeden önce PKK'nın askeri kanadı HPG'nin Kandil'deki en tepe yöneticiliğini yapan Fehman Hüseyin'in izi Mayıs ayındaYPG'den çıkmıştı. Şanlıurfa ve Osmaniye'de yakalanan Suriye uyruklu teröristlerin ifadeleri ve Hatay'da ölü olarak ele geçirilen teröristin üzerinden çıkan not defterinden PKK ve YPG'nin organik ilişkisini ortaya koyan bilgi ve belgeler çıkmıştı. Bu belgeler Fehman Hüseyin'in YPG nin sorumluluğundaki Kamışlı'nın doğusunda Karaçoğ kampında gizlendiğini de ortaya koydu. İstihbarat birimleri bunun üzerine hazırladığı raporda; Fehman Hüseyin'in, PYD ve silahlı kanadı olan YPG'ye Kandil'den gelen emirleri dikta ettiğini, PYD'nin Rimelan kampında teröristlere suikast ve keskin nişancı eğitimi verdiğini, örgütün Türkiye'de yapacağı eylemlere burada eğitilen mensuplarını gönderdiğinin belirlendiğini yazmıştı. Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Fehman Hüseyin'in öldürüldüğü haberini aldık. Türkiye terörle mücadelede önemli başarılar elde etti" dedi.

ESAD'IN OKUL ARKADAŞIYDI
Suriye'nin başkenti Şam Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Veterinerlik eğitimi alan Fehman Hüseyin, aynı üniversitede okuyan Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın da okul arkadaşıydı. Esad sayesinde Suriye'nin istihbarat örgütü El Muhaberat ile yakın ilişki içine girdi. Terör örgütü lideri Abdullah Öcalan'ın yakalanması sonrasında PKK'nın yeniden yapılanmasında yer aldı. Bu süreçte Murat Karayılan ve Cemil Bayık'la beraber PKK'yı ele geçiren üç isimden birisiydi. PKK'nın Ortadoğu'da yaşanan yeni gelişmeler neticesinde kurduğu çeşitli yapılara da liderlik eden Fehman Hüseyin, Türkiye'de son 10 yılda gerçekleşen birçok kanlı eylemin planlayıcısı ve emrini veren kişiydi. 7 yıldır 'Kırmızı Liste'yle aranan Fehman Hüseyin hakkında,Türkiye'deki çeşitli mahkemelerde "Terör sonucu adam öldürmek" suçundan 50'ye yakın dava açıldı.

PKK'NIN ÜST DÜZEY SORUMLULARINDAN 'BAHOZ ERDAL' ÖLDÜRÜLDÜ!


BİR ÇOK KANLI EYLEMİ PLANLAYIP SALDIRI EMRİNİ VERDİ

Çukurca ve Geçitli katliamları
PKK, 19 Ekim 2011'de Hakkari'nin Çukurca ilçesinde güvenlik güçlerini hedef aldı. Gece yarısından sonra 200 PKK'lının ilçe merkezindeki polis ve jandarma binalarıyla güvenlik noktalarına ağır silahlarla ateş açmaları sonucunda Kekliktepe'de 21, ilçe merkezinde 3 olmak üzere 24 Türk askeri öldürüldü, 18 asker ise yaralandı.

16 EYLÜL 2010'DA
Hakkari'nin Geçitli köyüne taziye için gelenlerin geri döndükleri sırada, köye 3 kilometre mesafede yola döşenen 2 anti tank mayını uzaktan kumandayla patlatıldı. Sivil araçta aralarında iki hamile kadının da bulunduğu biri çocuk 9 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Eylemlerin arkasındaki isim Fehman Hüseyin'di.

DAĞLICA VE AKTÜTÜN BASKINLARI
21 Eki m 2007'de Türkiye Dağlıca Tabur Komutanlığı'na yapılan hain saldırıyla yasa boğuldu. Terör örgütü PKK'nın gerçekleştirdiği kanlı baskında 13 askerimiz şehit oldu, 16 askerimiz yaralandı. Teröristler 8 Mehmetçiği ise sınır ötesine kaçırdı.

3 EKİM 2008'DA
Hakkâri Şemdinli'deki Aktütün Jandarma Sınır Karakolu'na öğle saatlerinde bir grup terörist tarafından roketli ve uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Çıkan çatışmada 15 asker şehit oldu. Her iki saldırının da planlayıcısının Fehman Hüseyin olduğu tespit edildi. Fehman Hüseyin'e örgütten kaçmak isteyen teröristleri infazlarından dolayı 'Cellat' lakabı da konulmuştu.

KIRMIZI LİSTEDEYDİ
Fehman Hüseyin, başlarına 4 milyon liralık ödül konulan Kandil'deki terör örgütü PKK ve KCK liderlerinin bulunduğu kırmızı listedeydi. A ynı listede başlarına ödül konulanlar arasında KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanı Cemil Bayık, KCK Yürütme Konseyi üyeleri Murat Karayılan ve Duran Kalkan da bulunuyor.

'BAHOZ ERDAL' TERÖRİSTLER LİSTESİNDE KIRMIZI KATEGORİDEYDİ

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Bahoz Erdal’ Suriye’de öldürüldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN