Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bahoz Erdal' teröristler listesinde kırmızı kategorideydi

'de öldürülen terör örgütü PKK'nın elebaşılarından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, ödül yönetmeliği kapsamında aranan teröristler listesindeki kırmızı kategoride yer alıyordu.

Giriş Tarihi: 9.7.2016 22:33 Güncelleme Tarihi: 9.7.2016 22:40
'Bahoz Erdal' teröristler listesinde kırmızı kategorideydi

'de öldürülen terör örgütü PKK'nın elebaşılarından "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin, ödül yönetmeliği kapsamında arananteröristler listesindeki kırmızı kategoride yer alıyordu.

PKK'NIN ÜST DÜZEY SORUMLULARINDAN 'BAHOZ ERDAL' ÖLDÜRÜLDÜ!

DAĞLICA VE AKTÜTÜN KARAKOLLARINA SALDIRI TALİMATLARINI VEREN İSİMDİ

AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, 1969 yılında 'de doğan Fehman Hüseyin, Şam'da tıp eğitimi aldı. 1990'lı yılların başında terör örgütüne katılan Hüseyin, terör örgütü içinde "Bahoz Erdal" ve "Doktor Bahoz" kod adını kullanıyordu. 2004-2009 yıllarında örgütün sözde askeri kanadı Halk Savunma Güçleri'nin (HPG) başına geçen Fehman Hüseyin'in adı, Yüksekova Dağlıca taburu ile Yeşiltaş ve Şemdinli Aktütün karakollarına düzenlenen saldırıların talimatını veren kişi olarak kayıtlara geçmişti.

PKK'NIN 2 NUMARASIYDI!

ALMAN DAĞCILARIN KAÇIRILMASI EMRİNİ DE VERMİŞTİ

Terör örgütünün elebaşlarından Murat Karayılan ile Fehman Hüseyin arasında 2008 yılında yaşanan ve örgüt içinde karışıklığa neden olan kavganın ardından görevden alınacağını anlayan Fehman Hüseyin, Alman dağcıların kaçırılması emrini de vermişti.

KIRMIZI KATEGORİDEYDİ!

Terörist elebaşı Abdulah Öcalan'ın talimatıyla PKK'nın Suriye'deki uzantısı olarak 2002'de kurulan terör örgütü PYD yapılanması içinde de söz sahibi olan Fehman Hüseyin, İçişleri Bakanlığı ödül yönetmeliği kapsamında aranan teröristler listesinin yer aldığı kırmızı kategoride bulunuyordu.

ARACI HAVAYA UÇURULARAK ÖLDÜRÜLDÜ

Suriye'de rejime karşı savaşan Tel Hamis Tugayları Sözcüsü Halid el Hasekavi, Hüseyin'in aracının havaya uçurularak öldürüldüğünü açıklamıştı.

Hasekavi, AA muhabirine, Fehman Hüseyin'in dün akşam 20.30'da Himo beldesinden Kamışlı'ya giderken hedef alındığını belirtmişti. Hüseyin ile aralarında korumalarının da olduğu araçtaki en az 8 kişinin öldüğünü ifade edilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bahoz Erdal' teröristler listesinde kırmızı kategorideydi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN