Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sözcü'nün boğaz kesme yalanına soruşturma!

15 Temmuz günü darbeci askerlerin istila ettiği Boğaz Köprüsü'nde vatandaşların bir askerin boğazını keserek öldürdükleri yönündeki haberin yalan çıkması üzerine Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı yalan haberi kamuoyuna servis eden Sözcü Gazetesi hakkında 'darbeye yardım' soruşturması başlattı.

Giriş Tarihi: 17.7.2016 13:17 Güncelleme Tarihi: 18.7.2016 10:17
Sözcü'nün boğaz kesme yalanına soruşturma!

15 Temmuz'da FETÖ/PDY mensubu askerlerin başlattığı darbe girişimi sırasında Boğaz Köprüsü'nde darbeci askerlere tepki gösteren bir grup tarafından bir askerin boğazının kesilerek öldürüldüğüne ilişkin haberler yalan çıktı.

YALAN HABERLE DARBEYE YARDIM ETTİLER!

Sözcü Gazetesi'nde 16 Temmuz'da yer verilen haberdeki fotoğrafın 2013 yılında 'deki çatışmalar sırasında çekildiği belirlendi.
Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcısı Ali Doğan söz konusu haberin silahlı isyan hareketine kalkışan asker şahısların eylemlerinin desteklenmesi anlamına geldiği, bu kişilerle ilgili toplumda mağduriyet görüntüsü oluşturulmaya çalışılmasında malzeme olarak kullanıldığı iddiasıyla Sözcü Gazetesi sitesi yetkilileri ve bu gerçeğe aykırı haberi sosyal medyada paylaşan, böylece silahlı isyan hareketinin devamını kolaylaştıran kişiler hakkında re'sen dosya oluşturdu.

ADLİ TIP KAYITLARINDA BAŞI KESİLEREK ÖLDÜRÜLEN KİMSE YOK!

Öte yandan darbe girişiminin olduğu günün ardından özellikle sosyal medyada dolaştırılan 'Başı kesik asker' cenazesi ile ilgili de Adli Tıp kayıtlarında herhangi bir bilgiye rastlanmadı. 99 cenaze arasında başı kesilerek öldürülmüş herhangi bir sivil veya askerin bulunmadığı belirtildi.

TUĞGENERAL ÖZBAKIR İLE 51 RÜTBELİ ASKERİ PERSONEL TUTUKLANDI

SAVCIYA İFADE VERECEKLER!

Soruşturmanın Türk Ceza Kanunu'nun; 'Türkiye Cumhuriyeti'ne silahlı isyana yardımda bulunarak suçun icrasını kolaylaştırmak', 'suçu ve suçluyu övmek', 'kanunlara uymamaya tahrik' ve 'basın yoluyla bu suçları işlemek' maddeleri çerçevesince yürütüleceği öğrenildi.
Sözcü Gazetesi internet sitesi yetkilileri ve diğer şüphelilerin hafta içi ifade için savcılığa davet edilecekleri öğrenildi.

ASKERİ LİNÇTEN KURTARAN KİŞİYİ GEZİCİLER IŞİD'Cİ YAPTI

YUNANİSTAN'A KAÇAN 8 ASKER SAVCI KARŞISINDA

ASKERİ LİSE KOMUTANI BÖYLE YAKALANDI!

ASKERLER 'BİZ TATBİKAT ZANNEDİYORDUK'

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sözcü'nün boğaz kesme yalanına soruşturma!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN