Türkiye'nin en iyi haber sitesi

15 Temmuz gecesi Oramiral Bülent Bostanoğlu polise sığındı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu 15 Temmuz gecesi darbecilerin hedefindeydi. O gece FETÖ'ler tarafından sık sık telefonla arandı yerini tespit etmeye çalışıyorlardı, Bostanoğlu tedbirli davranarak polise sığındı.

Giriş Tarihi: 30.7.2016 02:03
15 Temmuz gecesi Oramiral Bülent Bostanoğlu polise sığındı

Darbe girişimi gecesi Hava Kuvvetleri Komutanı Moda Deniz Kulübü'ndeki düğüne katılmıştı, Deniz Kuvvetleri Komutanı ise aynı dakikalarda Yeşilköy'deki başka bir düğündeydi. Darbecilerin ilk hedefi Moda Deniz Kulübü oldu. Hava Kuvvetleri Komutanı Org. Abidin Ünal ile birlikte 10 general önce kelepçelendi, yere yatırıldı ardından kaçırıldı.

"YERİNİ TESPİT ETMEYE ÇALIŞTILAR"

Aslında hedefte Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu da vardı. Darbeciler tarafından sık sık telefonla arandı yerini tespit etmeye çalışıyorlardı. Bostanoğlu iddiaya göre; haberi alır almaz eşi ve 2 çocuğunu da alıp düğünü terk etti.

Oramiral Bülent Bostanoğlu polise sığındı

FETÖ'NÜN İL İMAMLARI GÖZALTINA ALINDI

Oramiral Bostanoğlu bütün gece sokaklarda dolaştı hatta darbecileri atlatmak için bir ara sokakta protesto yapan vatandaşların da arasına katıldı. Sabahın ilk ışıklarıyla Bostanoğlu Ataköy Polis Merkezi'ne gitti. Olayı öğrenen İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan "Paşanın güvenliği için ne gerekiyorsa yapın" dedi.

Bostanoğlu ve ailesi Bakırköy İlçe Müdürlüğü'ne götürüldü. Komutan buradan sorumluluğundaki birliklere ulaşıp, "Darbecilere itibar etmeyin, kanunsuz iş yapıyorsunuz" uyarısında bulundu. (Haberturk)

YÖK'TEN FETÖ AÇIKLAMASI

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
15 Temmuz gecesi Oramiral Bülent Bostanoğlu polise sığındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN