Türkiye'nin en iyi haber sitesi

FETÖ'nün gizli okulları ve gizli planları!

FETÖ’nün, kripto ve bürokratlarının çocukları için, örgüte ait olduğu bilinmeyen okullar kurduğu ortaya çıktı. Bu okulların ’da Özel Anafartalar, ’da Sirus Koleji olduğu belirlenirken, burada okuyan çocuklara Atatürkçü kimliği altında eğitim verildiği öğrenildi.

Giriş Tarihi: 30.7.2016 10:09 Güncelleme Tarihi: 30.7.2016 10:34
FETÖ'nün gizli okulları ve gizli planları!

Devlete sızmak için her alanda takiye yapan Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) yeni yöntemleri deşifre edildi. Örgüte ait okullarda çocuklarını açıkça okutamayan ve hukukçuların çocuklarının okutulması için gizli okullar açan FETÖ, burada okuttuğu çocukları da askeri okullara ve hukuk fakültelerine gönderdiği ortaya çıktı. İzmir Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü FETÖ soruşturmasında gizli tanık olarak ifade veren bir askerin beyanlarıyla ortaya çıkan okullarınsa, 'da Anafartalar Koleji, 'da Sirus Koleji olduğu belirlendi.

FETHULLAH GÜLEN'İN AKRABASI "ABLA" EVLERİ BOŞALTIRKEN YAKALANDI

RÜTBEMİ GÜLEN TAKTI

Gizli tanık ifadesinde Gülen Örgütü içinde yaşadıklarını ve Gülen'le görüşmelerini anlattı. Okuldan mezun olduktan sonra Fetullah Gülen'in Pensilvanya'da yaşadığı kampa gittiklerini ve orada 7-8 gün kaldıklarını anlatan gizli tanık "Orada teğmen rütbelerimizi Fetullah Gülen dua ederek taktı" dedi.

"TSK MENSUBU HİZMET HAREKETİ İÇİN, BİZİM İÇİN ÇOK KIYMETLİ"

Eşiyle beraber tekrar görüşmek için Gülen'den randevu aldıklarını belirten gizli tanık orada yaşananları, "Ben kendisine TSK'dan ayrılmak istediğimi söyledim, bana 'Ayrılman doğru değil, bizden olan her TSK mensubu hizmet hareketi için, bizim için çok kıymetli. Paranız daha bereketli olur" dedi. Eşimin ilk sorusu ise, 'Kocamın kurmaylık hakkı bittiği için kapanmak istiyorum' oldu. O da eşime, 'Kapanman doğru olmaz. Herkes sizi böyle tanıdı, kapanırsanız çok daha fazla dikkat çekersiniz' diyerek müsaade etmedi" şeklinde anlattı.

FETÖ'NÜN SUİKAST TİMİNDEKİ O HAİN DE 2 AY ÖNCE BOŞANMIŞ

ANLAŞILMAYACAK OKULLAR

Eşinin "Çocuklarımızı tedbir için cemaatin okullarına gönderemiyoruz. Ne yapmamız gerekiyor?" diye bir soru daha sorduğunu anlatan gizli tanık "Fetullah Gülen eşime, 'Cemaatin olduğu anlaşılmayacak özel okullar kurduk. Bu hususta talimat verdiğimiz abileriniz ile görüşün. Ankara'daki bu okullara sizi yönlendirsinler. Bu okullar sizin gibilerin ve hakim, savcı ile bürokrat kesiminden arkadaşlarımızın çocukları okuyabilsin diye kuruldu' şeklinde beyanda bulundu" diye konuştu.KRİPTOLARIN ÇOCUKLARI

Gizli tanığın ifadelerinin ardından ortaya çıkan okulların Özel Anafartalar ve Sirus Koleji olduğu belirlendi. İstanbul'da faaliyette olan Sirus Koleji'nin Ataşehir, Göztepe ve Merdivenköy'de üç şubesi bulunuyor. Ankara'da faaliyet gösteren Anafartalar Koleji'ninse Çankaya ve Çayyolu'nda iki okulu vardı. Kolejin Çankaya şubesi önceki gün kapatıldı. Atatürkçü kimliğiyle eğitim verilen okullarda FETÖ'nün kriptolu askerleri, yargı ve bürokratlarının çocukları eğitim görüyor.

ASKERİ OKULLARA GÖNDERDİLER

Bu okullarda sadece FETÖ mensuplarının değil dışarıda bulunan ve zeki, yetenekli çocukların da okutulduğu öğrenildi. Bu çocuklar burada eğitim gördükten sonra askeri okullara gönderiliyorlar. Bununla birlikte yargıda görev yapmalarını istedikleri öğrencileri de bu okullarda okutuyorlar.

Kaynak: Yeni Şafak

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'nün gizli okulları ve gizli planları!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN