Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Okulun altında 300 metre tünel

Giriş Tarihi: 6.8.2016
Okulun altında 300 metre tünel

El konulan FETÖ’nün Yamanlar Koleji yerleşkesi altında 300 metrelik tünel ortaya çıkarıldı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) ait olduğu iddiasıyla el konularak kamulaştırılan İzmir'in ilçesindeki Yamanlar Koleji'nin Örnekköy'de bulunan yerleşkesinde dün herkesi hayrete düşüren bir gelişme yaşandı. Eski mezunların ihbarı üzerine yerleşkede 300 metre uzunluğunda tünel bulunduğu fark edildi.

Tünelin bir ucu, olarak yaptırılan ancak kütüphaneye çevrilen binada halıyla kamufle edilen giriş bölümünden tünele giriliyor. Bir süre gidildikten sonra yol ikiye ayrılıyor. Ana binaya giden kısıma duvar örüldüğü için nereye çıkıldığı kestirilemiyor. Kapatılan bölümde duvara İngilizce "God is Watching" (Tanrı görüyor) ifadesinin yazılı olduğu dikkati çekiyor. Yolun diğer ucu ise yemekhaneye çıkıyor. Tünelin hangi amaçla kazıldığı ve duvarla örülü kısmın ucunun nereye uzandığı araştırılacak.

ŞEHİT VARANK'IN ADI OKULA

Türk bayrağının yanı sıra, ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan posterlerinin de asıldığı okula ise İstanbul'da, FETÖ mensuplarının darbe girişimini protesto ettiği sırada hayatını kaybeden Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölüm Başkanı ve Erdoğan'ın Başdanışmanı Mustafa Varank'ın abisi Prof. Dr. İlhan Varank'ın adı verildi. Okulun giriş bölümüne "Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi" yazılı tabela asıldı. Darbe girişimi sonrası kapatılan Yamanlar Koleji'nin Fetullah Gülen grubuna bağlı ilk eğitim kurumu olduğu, burada yetişen "seçilmiş öğrencilerin" özellikle askeri liselere yerleştirildiği, öğrencilerin kolejdeki özel odada Gülen'e "bağlılık yemini" ettiği ve "himmet sözü" verdiği belirtilmişti.

FETÖ'NÜN KÜTÜPHANEYE ÇEVİRDİĞİ CAMİ İBADETE AÇILDI

Adı "Şehit İlhan Varank Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi" olarak değiştirilen Yamanlar Koleji bahçesinde, toplanan bağışlarla cami olarak yaptırılmasına rağmen kütüphane olarak kullanılan cami yeniden ibadete açıldı. Camiye"15 Temmuz Şehitler Camisi" adı verildi. İl Müftüsü Ramazan Uslu'nun da katıldığı açılışta, cuma vakti Karşıyaka müftülüğünden iki müezzin tarafından ezan okundu. Daha sonra cuma namazı Karşıyaka ilçe müftüsü Cahit Erhun tarafından kıldırıldı. İl Müftüsü Ramazan Uslu yaptığı açıklamada, hayırseverlerin bağışlarıyla yapılan caminin bugüne kadar asli görevini yerine getiremediğini belirterek "Güzel bir sözümüz var, her şey aslına döner. İnsanlarımızın rahatça ibadet edebileceği bir alan haline getirilecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okulun altında 300 metre tünel
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN