Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"O örgütten dostlarınız arkadaşlarınız olabilir! Bunları savcılarımıza ihbar etmeniz lazım"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan burada yaptığı konuşmada ihracatçılara sizden iki konuda yardım talep ediyorum dedi. Erdoğan şöyle konuştu: Bunlardan birincisi yurt dışındaki tüm muhataplarınıza FETÖ'nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır. İkincisi ise, o örgütten dostlarınız arkadaşlarınız olabilir. Bunları savcılarımıza ihbar etmeniz lazım. Onlar bu ülkeyi değil biz onları çökerteceğiz.

Giriş Tarihi: 10.8.2016 14:36 Güncelleme Tarihi: 10.8.2016 16:08
O örgütten dostlarınız arkadaşlarınız olabilir! Bunları savcılarımıza ihbar etmeniz lazım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Türkiye İhracatçılar Meclisi üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi.

Burada yaptığı konuşmada Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

TİM'in geçmişine baktığımız zaman önceki cumhurbaşkanları kendileri ile ne kadar görüşürdü bilmiyorum. Ama ben kendileri ile birarada olmaya özen gösterdim. Çünkü bu ülkeyi birlikte ayağa kaldıracağımıza inanıyorum.

Dün malum 9 aylık aradan sonra Rusya'ya ziyaretimiz gerçekleşti.

Bugün tarihimizin en alçak en hain saldırı girişimi nedeniyle birlikteyiz. Bugün 15 Temmuz hadisesi nedeniyle birlikteyiz.

"Bugün 15 Temmuz hadisesi nedeniyle birlikteyiz"

"ONLAR KAÇIYOR BİZ KOVALIYORUZ"

Bu millet büyük bir millet. Bu millet kaçak bir millet değil. Kaçaklar belli onlar şimdi kaçtı bizde kovalıyoruz. Bunu da bir intikam hırsı ile yapmadığımızı söyleyeyim. 240 şehidimizin kanını yerde bırakamayız.

Düşünün ki ben bir cumhurbaşkanı olarak en yakın mesai arkadaşımı kaybettim. O arzu ettiği yüce makama ulaştı. 16 yaşındaki yavrusu da onunla beraber o makama yürüdü.

Bu işi adalet çerçevesinde hukuk içinde hesabını soracağız. 15 Temmuz'da şanlı tarihimiz yeniden canlandı.

Türkiye'yi Fetullahçı Terör Örgütü eliyle esir etmek, Suriye'de, Libya'da, Irak'ta ve Afganistan'da yaşanan o acı görüntüleri, burada tekrarlamak isteyenlere milletimiz tarihi bir ders vermiştir.

Ne diyo FETÖ'nün sözde kalemşörleri bu millet silahların karşısına dikilemez kaçarlar diyor. Ama benim milletim anında meydana dökülmekle kalmadı tankların önüne geçti. Tankların altında şehit oldu.

Gövdesi parçalarcasına hanım kardeşim bize Nene Hatun'ları hatırlattı, şehit oldu.

"Onlar kaçıyor biz kovalıyoruz"

ERDOĞAN'DAN BANKALARA ÇOK SERT UYARI

İŞ DÜNYASI SAĞLAM BİR DURUŞ SERGİLEDİ

İş dünyası da sağlam bir duruş sergiledi. Asli görevleri olan üretimi ihracatı da aksatmadan sürdürmüşlerdir. 16 Temmuz'da 2,5 milyar dolar TL'ye çevrildi, piyasaya sürüldü.

Milletimiz sabahlara kadar meydanlar. Sanatçısı, sporcusu, aydını hepsi çıktı düşüncelerini milletimizle paylaşmak suretiyle farklı bir istiklal mücadelesi verdiler.

Bu hain oyunun en önemli ayaklarından biri de ekonomiyi çökertmekti. Sizlerden iki konuda yardım talep ediyorum. Birincisi yurt dışındaki tüm muhataplarınıza FETÖ'nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır. O örgütten dostlarınız arkadaşlarınız olabilir. Bunları savcılarımıza ihbar etmeniz lazım. Onlar bu ülkeyi değil biz onları çökerteceğiz.

"İş dünyası sağlam bir duruş sergiledi"

"FETÖ'YÜ PKK GİBİ EZECEĞİZ"

15 Temmuz darbe girişimini hala kavrayamayanlar bu örgütün parçasıdır. Milletine acımayana bizim acıma hakkımız yoktur. Zalime merhamet mazluma haksızlıktır. FETÖ'yü tıpkı PKK gibi ezmeye kararlıyız.

Finans altyapısı olmayan hiçbir örgüt gücünü muhafaza edemez. FETÖ'yü bürokrasiden nasıl kazıyorsak iş dünyasından da kazımamız şart.

Bazıları bize akıl veriyor Batı'dan falan. Bürokraside binlerce kişiyi çıkarıyorsunuz bu bize endişe veriyor. Bunu Almaya'da yaptılar. Öyle bir ayıklamaya gittiler ki binlerce görevliyi işinden aldılar.

"FETÖ'yü PKK gibi ezeceğiz!"

"BU ÖRGÜTE GİDEN HER KURUŞ MİLLETE SIKILAN BİR KURŞUN"

Kendilerine bunu söyledim. Siz endişe diyorsunuz ama siz daha ciddi boyutta yaptınız. Nereye varırsa varsın biz yapacağız.

Bunu temizlemeye mecburuz. 50 bin 60 bin önemli değil. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşundur.

"Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan bir kurşun"

KESİNTİSİZ ÇALIŞIYORUZ

Tek gündemimiz terör değil. Ekonominin güçlenmesi için kesintisiz bir çalışma içindeyiz. 11-17 Temmuz arasında 2,1 milyar dolar olan ihracatımızın darbe girişiminin olduğu hafta 2,4 milyar dolara çıkmıştır.

Çalışacağız daha fazla gayret edeceğiz. Ekonomi ile ilgili bakanlarımızın bu dönemde sizlerle olan çalışması çok daha önemli.

"Tek gündemimiz terör değil"

BANKALARA UYARI: İHANET OLARAK NİTELENDİRİRİM

Bizde bu süreç içerisinde atacağımız adımları Sayın Başkan'la paylaşacağız. Zira finans sektöründe bazı engellemelerin olduğunu öğrendm ama bankalar bu durumu fırsata çevirmeye kalkmasınlar devlet olarak gereğini yaparız bir daha kapımızı kolay kolay çalamazlar.

Zaten milletin parası ile çalışıyorsunuz. Bu dönemde yatırımcımızın önünü açmaz ve basit bir olayda geri çağırma olayına girerlerse kusura bakmasınlar ben bunu ihanet olarak nitelendiririm.

Sayın Başbakan ile konuşacağım kendileri ile bu konuyu değerlendireceğiz.

Bankalara uyarı: "İhanet olarak nitelendiririm"

HASIMLARLA UĞRAŞIRKEN ÇELME TAKANLAR VARMIŞ

Rusya ile 100 milyar dolarlık ticaret hacmine ulaşma kararlılığını yeniledik. Geçmişte hasımlarla uğraşırken bir de çelme takanlar varmış.

Yenikapı'da ortaya koyduğumuz tablo en büyük güven kaynağımızdır. 15 Temmuz gecesi FETÖ için bitişti. Ama 7 Ağustos Yenikapı mitingi cumhuriyet tarihi için bir ilk oldu. Bu dayanışma tüm dünyaya mesaj oldu.

Buradan demokrasimizin yeni kapısı açılmıştır. 21. asrın geleceğine yönelik milletimizin yeni kapıları açılmıştır.

Sağdan soldan duyduğunuz dedikodularla Türk milletini değerlendiremezsiniz denmiştir. Türk milletinin geleceğine sahip çıkma kararlılığını göstermiştir.

"Hasımlarla uğraşırken çelme takanlar varmış"

ONLAR BU KADARINI BEKLEMİYORDU

Son dönem tarihimizin en büyük birliğini göstermemize vesile olmuştur. Her olan da bir hayır vardır. Tedbirlerimizi alacağız onlar bu kadarını beklemiyordu.

Taşın arkasına lider kadro saklanırsa millet dağın arkasına saklanır. O gece böyle olmadı.

Ekonomimizi büyütmek yapısal reformlarımızı kesintisiz sürdürmeye kararlıyız. Bankacılık sektörümüz güçlü ama bu gücünü fırsata dönüştürmeye kalkarsa karşısında bizi bulacaktır.

"Onlar bu kadarını beklemiyordu"

YÜKSEK FAİZLE BU İŞ OLMAZ

Sadece faiz oranlarında bankalarla anlaşmazlıklarım var. Kardeşim sürümden kazanacaksın, yüksek faizle bu iş olmaz.

Tabi önünüze getiriyorlar bir sürü yazı küçük küçük yazılıyor. Siz de uğraşamıyorsunu hemen paranızı almak istiyorsunuz ama böyle olmaz. Finans sektörünü kusura bakmasınlar sıkılaştıracağız.

Kredileri geri çağıran bankalar kendilerine bir saf belirlemiştir. Faiz ve kredi politikasında olumsuz yönde kırılma gördüğümüz bankaları not etmekten ve bunun hesabını sormaktan çekinmeyiz.

Dünkü resmi gazetede yayımlanan kanunda ihracatçıları ilgilendiren çeşitli sorunlara çözüm getirildi.

Yurt dışına yaptığımız tüm seyahatlerle işadamlarımıza mutlaka yer veriyoruz.

PKK'NIN ELİNDE OLMAYAN SİLAHLAR FETÖ'DE VAR

Bizim bıraktığımız boşlukları terör örgütleri dolduruyorlar. Yıllarca bu ülkede silahsız terör örgütü olur mu diyorlardı. Oluyormuş.. Şu anda PKK'nın elinde olmayan silahlarla bizi vurdu bu şerefsizler. F-16 Skorsky tanklarla üzerimize yürüdüler.

Geçen gün tankın paletlerine kolunu kaptıran kahraman vatandaşımız Sabri le görüşüyorum. Nasılsın dedim ben iyiyim sen nasılsın dedi bana. Napıyorsun nasıl vakit geçiriyorsun dediğimde bana 6 yaşından beri hava savunma sistemlerine merakım var çalışıyorum dedi. Bu imanı görüyor musunuz aşkı görüyor musunuz?

"PKK'nın elinde olmayan silahlar FETÖ'de var"

"BU MİLLET İMANLI ÇILGIN TÜRKLER"

Bu millet başka bir millet. Bu millet tanımlanamaz. Hani 'Çılgın Türkler' diyorlar ya ama bu millet 'İmanlı Çılgın Türkler.' Böyle gittiler işin üzerine. Ne yaptığını, neyi yaptığını, ne için yaptığını çok iyi biliyor.

Geçen gün bir eve gittim. Hanımına diyor ki ben köprüye gideceğim. Bilmiyor musun şu an darbe var. Ben abdestimi aldım şehitlik namazımı kılıcam diyor. Hanımı bende seninle birlikte geleceğim diyor. Çetin şehit oluyor eşi sağ kalıyor. Bu millet alnından öpülesidir. Böyle bir millet. Ben milletimle gurur duyuyorum.

"Bu millet imanlı çılgın Türkler!"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"O örgütten dostlarınız arkadaşlarınız olabilir! Bunları savcılarımıza ihbar etmeniz lazım"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN