Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Özel Harekat leri şartı olmadan alınacak

Giriş Tarihi: 19.8.2016 10:51 Güncelleme Tarihi: 19.8.2016 10:52
Özel Harekat polisleri KPSS şartı olmadan alınacak

Çıkarılan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile özel harekat i ları şartı olmaksızın yapılacak. İşte KPSS olmadan i olmak için şartlar...

Özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, en az lise veya dengi mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, Kamu Personel Seçme Sınavı () şartı aranmaksızın, mülakatla meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

LİSE MEZUNU OLABİLİR

Olağanüstü hal kapsamında çıkarılan 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 'ya göre, özel harekat birimlerinde istihdam edilmek üzere, en az lise veya dengi okul mezunlarından askerlik hizmetini tamamlamış olanlar, KPSS şartı aranmaksızın, fiziki yeterlilik ve mülakat sınavlarıyla polis meslek eğitim merkezlerine alınabilecek.

28 YAŞINDAN GÜN ALMAMIŞ OLACAK

Bu kişilerin, 28 yaşından gün almamış ve terhis tarihinden itibaren 36 fazla süre geçmemiş olması gerekecek. Öte yandan, 2006 sonrasında 5467, 5662 ve 5765 sayılı kanunlarla kurulan devlet üniversitelerinde görev yapan öğretim üyeleri, 75 yaşında emekli olabilecek. Bu uygulama, 31 Aralık 2020'ye kadar devam edecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Özel Harekat polisleri KPSS şartı olmadan alınacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN