Türkiye'nin en iyi haber sitesi

‘Son haçlı seferi mağlup edildi’

Giriş Tarihi: 23.9.2016
‘Son haçlı seferi mağlup edildi’
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) önünü 28 Şubat sürecinin açtığını belirten SABAH yazarı Prof. Dr. Erhan Afyoncu, "Haçlı seferleri şekil değiştirdi. Son haçlı seferi, 15 Temmuz'da milletin feraseti ve direnişiyle mağlup edildi" dedi. Vefa Lisesi'nde düzenlenen "15 Temmuz Darbeyle İşgal Teşebbüsü" programında konuşan Afyoncu, özetle şunları kaydetti:
Tam da darbe dönemi bitti denilirken, 27 Şubat 1997'de postmodern darbeyle tanışıldı. Bu dönemde yapılan uygulamalar halkla devletin arasını açtı. İmam hatipler ve birçok dini grup, 28 Şubat'ta büyük darbeler yerken, FETÖ'nün bu dönemde önü açıld��. FETÖ ilerlemeye eğitim kurumları büyümeye başladı.
Hıristiyanlar kendileri için olan yerleri Müslümanların elinden almak için birçok haçlı seferi düzenledi. Ama bunlarda başarılı olamadı. 1950'li yıllardan itibaren şunu düşündüler. Eskiden misyoner okulları vardı, insanları yönlendiriyordu. Azınlıkların birçoğunu misyoner okulları kışkırtmıştır. Milli kimlik vererek onları Osmanlı'ya karşı isyan ettirmiştir. Şekil değiştirdiler. Ne yaptılar ? Haçlı zihniyetini Truva atının içine koydular ve karşımıza FETÖ olarak çıkardılar.
Dışarda Türk ve Müslüman olarak gördüğümüz kişilerin amaçları farklıydı. Bir tarihçi olarak dünyada yerini bilemediğim yerlere gidip okullar açtılar. Bunu bazı devletlerin büyükelçiliklerinin olmadığı yerlerde açmak imkansızdır. Siyasi destek olmadan yapılamaz. Onun için haçlı seferleri şekil değiştirdi. Türk insanını devşirdi. Görünüşte farklı, içerde farklı amaçları vardı. Son haçlı seferi 15 Temmuz'da milletin feraseti ve direnişiyle mağlup edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
‘Son haçlı seferi mağlup edildi’
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN