İşte Ercan Gün gerçeği

Giriş Tarihi: 14.11.2016 09:05 Güncelleme Tarihi: 14.11.2016 17:16
İşte Ercan Gün gerçeği

Altın Kelebek Ödül Töreni'nde FOX Haber sunucusu Fatih Portakal'ın "çok özledim" dediği ve bütün salonun alkışladığı Ercan Gün, Hrant Dink cinayetinde Ergenekon operasyonlarına zemin hazırlamak adına FETÖ'cü firarilerle eylemde bulunduğu gerekçesiyle tutuklu bulunuyor.

Cezaevine girmeden önce FOX Haber Müdürü olan Ercan Gün Hrant Dink Jandarma ayağına ilişkin yürütülen soruşturmada şüpheli isimlerden birisi. Soruşturma kapsamında Hrant Dink cinayetinin işlendiği 19 Ocak 2007 günü FETÖ/PDY üyeleri Adem Yavuzarslan, Faruk Mercan ve Ekrem Dumanlı ile yoğun telefon irtibatında bulunduğu belirlendi.

İşte Ercan Gün gerçeği

SAMSUN'A GÖNDERİLDİ, KURGU YAPILDI

Savcılığın tespitlerine göre, Gün'ün FETÖ firarileri olan bu kişilerce Hrant Dink cinayeti ile kurgu çerçevesinde Samsun iline gönderildiği, burada bulunduğu sırada kullanımındaki cep telefonundan Samsun İl Jnadarma Komutanlığı santralini aradığı tespit edildi. Bir süre Jandarma santraliyle görüşen Gün'ün sonra cep telefonunu kapatarak Jandarma görevlileri ile gizli bir buluşma gerçekleştirdiği algısını yaratıp İstanbul'a döndüğü belirlendi. Aslında Gün'ün Jandarma ile hiç buluşmadığı tespit edildi.

FATİH PORTAKAL'DA SKANDAL SÖZLER

ERGENEKON OPERASYONLARINA ZEMİN HAZIRLANDI

Yine iddiaya göre Ercan Gün'e FETÖ mensuplarınca Ogün Samast'ın gözaltındaki fotoğrafının teslim edildiği, yayınlanmasının sağlandığı belirtildi. Ogün Samast'ın elinde Türk bayrağı bulunduğu halde Atatürk'ün bir sözü önünde çekilmiş fotoğrafının Samsun İl Jandarma Komutanlığı'nda çekilmiş gibi kurgu yapıldığı ve Ergenekon operasyonlarının zemininin hazırlandığı öne sürüldü.

CEM KÜÇÜK: PORTAKAL’IN ÖVDÜĞÜ İSİM AKTİF BİR FETULLAHÇI TERÖRİST

ULUSALCI GRUP VAR ALGISI

Hrant Dink cinayetinin arkasında ulusalcı grubun olduğu algısı oluşturularak örgütün amaçları doğrultusunda görsel medyada yayınlandığı ileri sürüldü. 17/25 Aralık yargı darbesinden sonra sosyal medya üzerinden aylarca FETÖ propagandası yapan Ercan Gün, bu yayın anlayışını Fox TV'ye de yansıtmıştı. 15 Temmuz FETÖ darbesinin ardından kısa bir sessizlik dönemi yaşayan Fatih Portakal ve ekibi son dönemde FETÖ davalarını sulandıran bir yayın çizgisi sürdürüyor. FETÖ'nün Fox TV'deki temsilcisi Ercan Gün bugün cezaevinde olsa da Fetullahçı örgütü destekleyen anlayışı Fox TV'ye hakim durumda.

NEDİM ŞENER FATİH PORTAKAL'IN BU AÇIKLAMALARINA TWITTER HESABINDAN SERT TEPKİ GÖSTERDİKaynak: Sabah.com.tr

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İşte Ercan Gün gerçeği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN