Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ten flaş açıklama

TBMM’deki ni canlı olarak yayınlamaya çalışan CHP’li vekillere hükümetten sert tepki geldi. , konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bu işin politik magazin tarafı ama oraya hakikaten profesyonel kurmuşlar, telif hakkı istemenizde fayda var. Demokrasilerde ana muhalefet partisi en önemli kurumlardan bir tanesidir. Burada ortaya koyulan argümanlar ve argümanların zayıflığı, millet adına muhalefet yapmak yerine, kurgusal bir devlet statükosu adına muhalefet yapma meselesini genetik bir unsur yapmaları dikkat çekici bir şekilde ilerliyor” dedi.

Giriş Tarihi: 11.1.2017 16:48 Güncelleme Tarihi: 11.1.2017 17:26
AB Bakanı Ömer Çelik'ten flaş açıklama

Finlandiya Dışişleri Bakanı Timo Soini ile görüşmesinin ardından ortak basın toplantısı düzenleyen , TBMM'de devam eden yeni nde CHP'nin sergilediği tavra tepki göstererek "CHP millet adına muhalefet yapmıyor" dedi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan AB Bakanı Ömer Çelik, konuyla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

"TBMM'deki görüşmelerle ilgili ben basın mensuplarımızın görüşünü almak isterim. CHP milletvekillerinden profesyonel ve amatör çekim yapanlar var. Topyekün iletişim fakültesinin birinci sınıfına kaydolma arzularını görmek lazım. Bu işin politik magazin tarafı ama oraya hakikaten profesyonel kurmuşlar, telif hakkı istemenizde fayda var. Demokrasilerde ana muhalefet partisi en önemli kurumlardan bir tanesidir. Burada ortaya koyulan argümanlar ve argümanların zayıflığı, millet adına muhalefet yapmak yerine, kurgusal bir devlet statükosu adına muhalefet yapma meselesini genetik bir unsur yapmaları dikkat çekici bir şekilde ilerliyor.

Ben Adana milletvekiliyim, hiçbir zaman ilk oy kullanan kişi olmadım. İlk defa bu gizliliği sağlamak üzere son derece düzenli bir şekilde oy kullanılıyor. 2002'den beri meclisteyim ilk defa ilk sırada oy kullandım. Bazı tartışmalar yansıdı basına. Dikkat ederseniz bazı CHP'li arkadaşlarım herkesin nerede duracağına karar vermek istiyorlar. Bu duruma da bazı arkadaşlarım tepki veriyor. Tarihi günlerden geçiyoruz. Herkesin davranışının tarihe geçeceği günler bunlar. Bu bir fırsattır. Herkes görüşlerini Türkiye'nin siyasi pratikleri açısından ortaya koyabilir. Gelecek nesillere aktarabileceğimiz çok tarihi günlerden geçiyoruz. Arzu ederdim ki muhalefetten daha nitelikli konuşmalar yapılsın. İşin magazin tarafından uzak durup politik hayatın gerçek meselelerine yoğunlaşsınlar"

AB BAKANI ÖMER ÇELİK'TEN AHABER'E ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AB Bakanı Ömer Çelik'ten flaş açıklama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN