ve filminin yönetmeni Ali Avcı gözaltına alındı! - ?

ve filminin yönetmeni Ali Avcı İstanbul'da Üyeliği suçundan gözaltına alındı. Ali Avcı yönetmenliğini yaptığı Uyanış filminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesinin öldürülme sahnesine yer verdiği için büyük tepki toplamıştı. Peki Reis ve Uyanış filminin yönetmeni ? İşte detaylar...

Giriş Tarihi: 13.7.2017 11:42 Güncelleme Tarihi: 13.7.2017 11:44
Reis ve Uyanış filminin yönetmeni Ali Avcı gözaltına alındı! - Ali Avcı kimdir?

ve filminin yönetmeni Ali Avcı İstanbul'da Üyeliği suçundan gözaltına alındı. Yönetmenliğini yaptığı Uyanış filminde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ailesinin öldürülme sahnesine yer verdiği için büyük tepki toplamış ve provokasyon yapmakla suçlanmıştı.

Hakkında FETÖ üyeliği suçlaması ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma yürütülen Ali Avcı hakkında gözaltı karar verildi.
? Daha önce hangi filmlerin yönetmenliğini yaptı?

Reis ve Uyanış filmlerinin yönetmeni Ali Avcı, 28 Ocak 1981 yılında doğdu. Aslen Adıyamanlı olan Ali Avc, doktora mezunudur. İlk kez 2010 yapımı Eşrefpaşalılar filmiyle adını duyuran Ali Avcı'nın Hop Dedik: Deli Dumrul, Dursun Çavuş ve Size Deniz Getireceğim gibi yapımlarda imzası bulunuyor

REİS FİLMİNİN KONUSU

Beş bölümden oluşan film, 1933 yılında yaşanan bir olayla başlıyor ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın çocukluk dönemi ile belediye başkanlığına uzanan hayat hikâyesi anlatılıyor. Film Erdoğan'ın gençliğini de ele alarak onun gözünden bir dönem hikayesi anlatma hedefinde.
Yönetmenliğini Hüdaverdi Yavuz'un üstlendiği yapımda Recep Tayyip Erdoğan'ı Reha Beyoğlu canlandırırken, eşi Emine Erdoğan'ı ise Özlem Balcı oynuyor. Filmin müzikleri ise Yücel Arzen'e ait. Yapımcılığı ise "Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş." üstleniyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Reis ve Uyanış filminin yönetmeni Ali Avcı gözaltına alındı! - Ali Avcı kimdir?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN