Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan son dakika haberi!

Son dakika haberi... , ABD Başkanı 'ın, "ABD ile arasındaki ortaklığı bir kez daha teyit ettiğini" açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.11.2017 10:48 Güncelleme Tarihi: 25.11.2017 13:02
Beyaz Saray'dan son dakika haberi!

ABD Ankara Büyükelçiliği, resmi Twitter hesabı üzerinden, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ABD Başkanı Donald Trump arasında gerçekleştirilen telefon görüşmesine ilişkin bir bilgi notu yayınladı. Büyükelçiliğin Twitter üzerinde yaptığı açıklamada şöyle denildi:

"GÖRÜŞMEDE ABD İLE TÜRKİYE ARASINDAKİ STRATEJİK ORTAKLIK BİR KEZ DAHA TEYİT EDİLMİŞTİR"

"ABD Başkanı Donald Trump bugün Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir telefon konuşması gerçekleştirmiştir.

"Görüşmede Başkan Trump, başta terörün her çeşidiyle mücadele ve bölgesel istikrarın güçlendirilmesi olmak üzere, ABD ile Türkiye arsındaki strateij ortaklığı bir kez daha teyit etmiştir.

"Suriye konusunda iki lider, BM Güvenlik Konseyi'nin 2254 sayılı kararının uygulanması ve bu ülkedeki iç savaşın barışçıl yollarla çözümü için BM liderliğindeki Cenevre sürecinin desteklenmesinin önemini konuşmuşlardır.

"SURİYE'DE İSTİKRARIN TEMİN EDİLMESİ İHTİYACININ ALTI ÇİZİLDİ"

"Başkan Trump ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, insani krize son verilmesi, yerlerinden edilen Suriyelilerin evlerine dönmesine izin verilmesi ve kötü niyetli müdahalelerden, teröristlerin barındığı bölgelerden arınmış, birleşik bir Suriye'nin istikrarını temin edilmesi ihtiyacının altını çizmiştir.

"Liderler aynı zamanda, ABD'den askeri ekipman alımını da görüşmüşlerdir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyaz Saray'dan son dakika haberi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN