Türkiye'nin en iyi haber sitesi

haddini bildirdi

, Berlin'de haddini aşan yanlısı gazeteciye dersini verdi.

Giriş Tarihi: 15.2.2018 20:10 Güncelleme Tarihi: 15.2.2018 21:44
Başbakan haddini bildirdi

Başbakan Binali Yıldırım, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile ortak basın toplantısı düzenlendi.

Basın toplantısında, YPG yanlısı muhabirin Afrin'de katliam olduğunu söylerek sahte fotoğrafları göstermesi Başbakan Yıldırım'ın çok sert tepkisine neden oldu.

Başbakan, 'Propaganda yapma. O elindeki fotoğraflar sahte. Gerçeği görmek istiyorsan Afrin'e gel'' diyerek küstah gazeteciye haddini bildirdi.

SERT CEVAP

Başbakan Binali Yıldırım, basın toplantısı sırasında kendisine Afrin'de çekildiği iddia edilen ama birisi Kavkazcenter adlı internet sitesinde 17 Ağustos 2016'da "Ruslar, İran topraklarını kullanarak ağır uçaklarla Halep ve İdlib'i bombardımana tutuyorlar" başlığıyla yayımlanan diğeri Almanya'da yayım yapan Frankfurter Allgemeine Gazetesi'nin 18 Aralık 2015 tarihli Suriye'deki iç savaşı konu eden haberine ait fotoğrafları gösteren PKK/YPG yanlısına sert bir şekilde cevap verdi.

Başbakan haddini bildirdi

YALAN FOTOĞRAFLARA TOKAT GİBİ CEVAP: GERÇEĞİ GÖRMEK İSTİYORSAN AFRİN'E GEL

Suriye'de savaşı ve mülteci akını Türkiye'nin başlatmadığını kaydeden Yıldırım, "Ama orada canını kurtarmaya çalışan 3,5 milyon insanı biz bağrımıza bastık, ekmeğimizi paylaştık. Bize yalan yanlış resim gösteren arkadaş bu gerçeği görsün. Ne yaptığımızı bütün dünya biliyor. Dolayısıyla alnımız ak. Yaptığımız işi biliyoruz" dedi.

BASIN KARTI YOK

Yalan fotoğrafları gösteremeye devam eden ve basın kartı olmadığı tespit edilen terör yanlısına Yıldırım, "Propaganda yapma. O elindeki fotoğraflar sahte. Gerçeği görmek istiyorsan Afrin'e gel" dedi.

KİMLİĞİ BELLİ OLDU

Basın toplantısında yalan fotoğraflarla kara propaganda yapan Armanc Agid Nerweyi isimli şahsın, tanınmış bir basın kuruluşundan basın kartı olmadığı ve Human Life Care isimli bir STK'da görevli olduğu tespit edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan haddini bildirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN