Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Devlet Bahçeli'nin çıkışına 'dan cevap!

Son dakika gelişmesi... Hükümet sözcüsü Bozdağ hakkında yanıt verdi: Bozdağ "Bu çağrıyı değerlendireceğiz. Ayrıca bu erken seçim çağrısı yetkili organlarda değerlendirilebilir." açıklamasını yaptı. Bahçeli verdiği tarih için "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin, yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi, en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur" açıklamasını yaptı. Bu çağrıdan sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli ile görüşecek.

Giriş Tarihi: 17.4.2018 12:45 Güncelleme Tarihi: 19.4.2018 17:05
Devlet Bahçeli'nin erken seçim çıkışına Bekir Bozdağ'dan cevap!

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin erken seçim açıklamasının sürpriz olup olmadığı sorusuna, "Ben de sizinle birlikte öğrendim. Konu, partinin yetkili organlarında değerlendirilir ve bir açıklama yapılır." dedi.

BEKİR BOZDAĞ: BEN DE YENİ ÖĞRENDİM

Bozdağ, "Bahçeli'nin önerisine şaşırdınız mı' sorusuna ise "Ben de şimdi yeni duydum. Perde arkası bir bilgim yok. Ben de sizinle birlikte öğrendim" diyerek yanıt verdi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise "Bahçeli'nin teklifini kurullar değerlendirir" dedi.

MALAZGİRT ZAFERİ VE BÜYÜK TAARRUZ TARİHİ

Bahçeli erken seçim tarihi için 26 Ağustos'u belirtirken, "26 Ağustos 2018 Pazar günü, yani Malazgirt Zaferi ile Büyük Taarruzumuzun yıl dönümlerinde, Türk milletinin, yeni bir zafer ruhuyla sandığa gidip hem Cumhurbaşkanı hem de milletvekili genel seçiminde Türkiye düşmanlarına hak ettikleri dersi vermesi, en makul, en mantıklı, en akılcı, en demokratik yoldur" açıklamasını yaptı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Devlet Bahçeli'nin erken seçim çıkışına Bekir Bozdağ'dan cevap!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN