Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Gözü dönmüş bir anlayış, 'de vahşet uyguluyor"

"İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bir anlayış 'ü, işgalci bir topluluğa teslim etme adına tam bir vahşet uygulamaktadır" diyen Başkanı , 'deki zulmünü sert bir dille kınadı. Erbaş, görüntülü olarak yayınlanan açıklamasında "Yegane çözüm, ümmetin bir araya gelerek zulme ve işgale engel olmasıdır" görüşüne yer verdi.

Giriş Tarihi: 14.5.2018 21:56 Güncelleme Tarihi: 15.5.2018 04:41

Başkanı , 'deki protestoda lilerin şehit edilmesi hakkında açıklama yaptı.

"KUDÜS'TEKİ İŞGALCİ TOPLUM..."

İnsanlığın kadim şehri, selam yurdu ve İslam'ın ilk kıblesi 'ün, bugün barbarca bir işgal ile karşı karşıya kaldığını belirten Erbaş, "İnsanlığı, vicdanı, ahlakı, uluslararası hukuku hiçe sayan gözü dönmüş bir anlayış Kudüs'ü, işgalci bir topluluğa teslim etme adına tam bir vahşet uygulamaktadır." ifadesini kullandı.

MASUM İNSANLAR DÜNYANIN GÖZÜ ÖNÜNDE...

Erbaş, ramazan ayı öncesinde Gazze'de, elinde ve yüreğinde iman ve cesaretinden başka bir şey olmayan onlarca masum insanın bütün dünyanın gözü önünde hunharca katledildiğini dile getirdi.

Hiçbir zorbalığın Filistin'in, Gazze'nin ve 'nın özgür geleceğine engel olamayacağını ve Allah'ın çevresini mübarek kıldığı bir şehri hiçbir zalim gücün kirletemeyeceğini vurgulayan Erbaş, şöyle devam etti:

"Bütün zalimler kendi yaktıkları ateşin kurbanı olmuştur ve tarih, nice zalim ve zorbanın helak oluşuna şahittir. Bugün Kudüs'te huzur, barış, güvenlik ve umuda kastedenler de sebep oldukları kaosun içinde boğulmaya mahkumdur. Önemli olan zulmün ve haksızlığın karşısında kimin hangi tavrı takındığıdır. Kudüs, Müslümanların ve insanlığın önünde bir vicdan, hukuk ve ahlak sınavıdır. Peygamberler diyarına kast edilirken, Müslümanların 'harim-i ismeti' ihlal edilirken herkesin durduğu yer, vicdanının resmidir."

Erbaş, Kudüs'ün izzetinin çiğnendiğini, insanların yaşama, inanç ve düşünce özgürlüğüne insafsızca müdahale edildiğini, vahiyle kutsanan şehirde ezanların susturulduğunu, buna duyarsız kalanların insanlık vicdanında mahkum, tarihin ve geleceğin önünde mahcup, alemlerin Rabb'inin huzurunda rezil ve rüsva olacaklarının altını çizdi.

Filistin ve Kudüs'ü işgal edenlerin, dünyayı savaş ve kargaşaya sürükleyenlerin insaf, vicdan, hukuk, insan hakları gibi değerlerin hiçbirini umursamadığının kesinleştiğini belirten Erbaş, "Yegane çözüm, ümmetin bir araya gelerek zulme ve işgale engel olmasıdır. Zira bugün Kudüs'te masum insanları katleden zalimler, ümmetin dağınıklığından cesaret almaktadırlar." değerlendirmesinde bulundu.

Yeryüzündeki bütün Müslümanların ümmet bilinciyle iman kardeşliğinin pekiştirilmesi ve zorlukların birlik içerisinde aşılması için çalışması gerektiğini vurgulayan Erbaş, şunları kaydetti:

"Beraberliğimizi zedeleyen ve gücümüzü zayıflatan fitnelere fırsat vermeyelim. Coğrafyamızı kan ve gözyaşı diyarına çeviren zalimlere engel olalım. Sonuç olarak açıkça ifade etmeliyim ki Kudüs, ilelebet Filistin'in başkentidir ve öyle kalacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığımız ve aziz milletimiz her zaman mazlum Filistin halkının yanındadır ve onlara her türlü desteği vermeye devam edecektir.

"KALPLERİMİZİ VE DUALARIMIZI FİLİSTİN İÇİN BİRLEŞTİRELİM"

Bu vesileyle, Gazze'de şehit olan kardeşlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Allah'ın rahmetinin yeryüzünü kuşattığı ramazan ikliminde kalplerimizi ve dualarımızı Filistin için de birleştirmemizi istirham ediyor, Yüce Rabb'imden, inayetini bizlerden esirgememesini niyaz ediyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Gözü dönmüş bir anlayış, Gazze'de vahşet uyguluyor"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN