Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dolar oyununu bozacak güçteyiz

öncesinde ekonomiye yönelik dolar operasyonunu değerlendiren vatandaşlar, “’da yapamadıkları darbeyi ekonomi üzerinden yapmaya çalışıyorlar” dedi

Giriş Tarihi: 25.5.2018
Dolar oyununu bozacak güçteyiz

Türkiye, 24 Haziran seçimleri öncesi döviz kurlarında yaşanan yükseliş ve ekonomi üzerinde yapılan operasyona karşı güçlü duruşunu sürdürüyor. SABAH'a konuşan vatandaşlar, dolar artışı, küresel güçlerin Türkiye ekonomisine yönelik saldırılarla ilgili görüşlerini paylaştı. Vatandaşlar, 15 Temmuz darbe girişimiyle başarılı olamayan küresel güçlerin seçim öncesi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önünü kesmek için tekrar harekete geçtiğini belirterek, "Ama başarılı olamayacaklar. Milletimiz bu oyuna gelmez" dedi. İşte vatandaşların görüşleri:

ERDOĞAN SEÇİMİ KAZANIR DOLAR HIZLA DÜŞER
ŞANLIURFA - HAKIM ÇETIN
15 Temmuz'da yapamadıkları darbeyi şimdi ekonomi üzerinden yapmak istiyorlar. Doları yükseltip, önümüzdeki seçimde Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesmek istiyorlar, ama başaramayacaklar. Erdoğan kazanır dolar düşer. Milletimiz dış devletlerin oyununa gelmemeli. Birlik olup bu oyunu bozmalıyız.

TÜRKİYE'NİN DİRENCİNE KARŞI PES EDECEKLER
GAZİANTEP- ÖKKEŞ FARUK MASMAS
Türkiye'yi ekonomik zorlamalarla yıldıramayacaklar. Şimdiye kadar türlü oyunlarla bizi birbirimize düşürmeye çalıştılar. Her seferinde bu oyunu bozduk. Ellerinde hiçbir koz kalmayınca ekonomik olarak ülkemizi zor duruma sokmaya çalışıyorlar. Türkiye'nin direncine karşı pes etmek zorunda kalacaklar.

BUNUN KÜRESEL BİR OYUN OLDUĞUNU HERKES BİLİYOR
ŞANLIURFA- ADNAN ÖZEYRANLI
Son günlerde yaşanan kur dalgalanmasının küresel güçler tarafından yapıldığının artık çocuklar bile farkında. Seçim öncesi dolar üzerinden kriz algısı oluşturup Türkiye'de siyaseti dizayn etmeye çalışıyorlar. Bunun geçici olduğunu biliyoruz ve güçlü bir ekonomi için istikrarın devam etmesinden yanayız.

TÜRKİYE ARTIK ÇOK GÜÇLÜ
TRABZON- FATIH KURU
Türkıye'nin eskiden olduğu gibi en ufak bir krizde sarsılan bir ekonomiye sahip olduğunu sananlar yanılıyor. Çünkü artık çok da güçlü bir ülkeyiz. Bu saldırılar bize vız gelir. Doları arttırmaya çalışıp dursunlar. İnşallah seçimde tepetaklak olacaklar.

100 YILLIK OYUN YENİDEN SAHNEDE
KOCAELİ - MURAT DEMIR
ABD ve Avrupa'nın oyunu bunlar. Yaklaşık 100 yıl önce Abdülhamit'e, ardından Menderes'e yapılanlar, bugün yeniden yapılmak isteniyor. Sadece isimler farklı. Ama başaramayacaklar. Dolar yükseldikçe sevinenler var, buna şaşıyorum.

MUHALEFET DIŞ GÜÇLERLE KOL KOLA
GİRESUN - İBRAHIM ARSLAN
Ekonomının güçlenmesi içim istikrar önemli. Bunun için güzel projeler ortaya koyan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında olmalıyız. Türkiye'nin önünü kesmek için dış güçlerle el ele, kol kola olan muhalefete kimse aldanmasın.

EKONOMİK KAOSTAN MEDET UMUYORLAR
ARDAHAN - SEZGIN UYGAR
Küresel güçler 17-25 Aralık operasyonundan tutun da 15 Temmuz FETÖ darbesine kadar, çeşitli kumpaslar denediler, yine de halkın lideri Erdoğan'ı devirmeyi başaramadılar. En son çare ekonomik kaos çıkarmak istiyorlar. Asıl hedef Türk halkıdır.

BU OYUNLARA GELMEYECEĞİZ
KONYA - HASAN HÜSEYIN BAŞTÜRK
Türkıye'de piyasalar normal seyrederken, bir gecede dolar yükseliyor. Uzun süredir böyle birşey olmadı da seçim öncesi neden oluyor. Tabi ki bu Cumhurbaşkanımızın halkın gözündeki değerini düşürme çabası. Bu millet liderini yedirmeyecek. Bizim paramız bize yeter.

KÜRESEL GÜÇLER HAREKETE GEÇTİ
KAYSERİ - AHMET TAŞ
Türkıye bölgesinde büyüyen bir ülke. Küresel bir güç olma hedefiyle ilerliyor. Bunu hazmedemiyorlar. Türk Lirası karşısında doların değerinin yükseltilmesi Türkiye'ye uygulanan ekonomik baskının işaretidir. Bunun önüne geçmenin yolu, faiz oranlarının düşük tutulmasıdır.

EKONOMİK BİR DARBE GİRİŞİMİ
İSTANBUL - HASAN DEĞIRMENCI
Türkıye'de gezi olaylarını, 15 Temmuz hain darbe girişimini destekleyenler şimdi de Cumhurbaşkanı Erdoğan seçilmesin diye ekonomik darbeye kalkıştı. Milletimiz bu oyunu çok açık görüyor. Ne yaparlarsa yapsınlar 24 Haziran'a kadar sabredeceğiz ve kazanacağız.

HALKIN GÜCÜNÜ SANDIKTA GÖRECEKLER
İSTANBUL - YENER ÇAYIROĞLU
Gezı olayını, terör saldırılarını, 15 Temmuz darbe girişimini yaşadık. Ancak şimdi doların bu kadar yükselmesi için hiçbir neden yok. Küresel sermaye şimdi döviz kozunu oynayarak Cumhurbaşkanımız'ı yıkabileceğini sanıyor. Ama bu halkın gücünü yine sandıkta görecekler.

Mehmet YILDIRIM - Abbas ÇAKAR - Özgür ÖZDEMİR - Lütfü YALGI - Züleyha BAŞKIRAN - Tahir Aşkın KISACIK - Mehmet AVŞAR - Halit TURAN - Özcan SARAÇ - Ali ALTUNDAŞ - Akif YAMAN - Furkan KARA / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dolar oyununu bozacak güçteyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN