Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’cüler ’da her yeri sarmış

Ankesörlü telefon soruşturmasında gözaltına alınan ve tutuklamaya sevk edilen B.A. isimli muvazzaf subay mahkemede oldu. Emniyette beraber gözaltına alındığı yaşça büyük şüphelilerin nezarette kendisini korkuttuğunu ve itirafçı olmaması gerektiğini telkin ettiklerini aktaran B.A., sevk edildiği Sulh Ceza Hakimliği’nde itirafçı olup tüm bildiklerini anlattı. ’cülerin ’da her yeri sardıklarını kaydeden itirafçı asker, “Ankesörlü telefondan yapılan görüşmeler kısa sürerdi. Bu görüşmelerde önceden kararlaştırdığımız buluşma yerlerine gelmemiz söylenirdi’ dedi.

Giriş Tarihi: 25.5.2018 09:25 Güncelleme Tarihi: 25.5.2018 09:38
FETÖ’cüler TSK’da her yeri sarmış

Gözaltında etkin pişmanlıktan yararlanmayıp tutuklama istemiyle sevk edildiği sulh cezada etkin pişmanlıktan yararlanmak isteyen bir askerin ifadesi, FETÖ'nün gözaltına alınan örgüt üyelerine konuşmamaları için ne gibi talimatlar verdiğini gösterdi. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın FETÖ'nün TSK'daki kripto üyelerinin tespitine yönelik yürüttüğü ankesörlü telefon soruşturmasında gözaltına alınan muvazzaf subay B.A. tutuklama istemiyle İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edildi.

NEZARETTE BASKI

B.A., Hakimlikte yaptığı savunmada emniyette ifade verdiğini ancak doğru olmadığını söyledi. Emniyette ifade verirken aynı nezarette kaldığı şüphelilerden yaşça büyük olanların kendisine, 'Etkin pişmanlıktan yararlanma. Yararlanırsan suçu kabul etmiş olursun. Herhangi bir değişiklik olmaz. Bizi kandıramazlar ancak gençleri kaldırırlar' şeklinde baskı yaptıklarını aktardı.

'BASKILARLA BENİ KORKUTTULAR'

Şüpheli ifadesine şöyle devam etti: "Yaptıkları telkin ve baskılarla beni korkuttular. Bu nedenle savcılık ve emniyette etkin pişmanlıktan yararlanmadım. Ancak şimdi yararlanmak istiyorum. Tüm bildiklerimi anlatacağım. Örgütle 2010 yılında Konya'daki Sabah Dershanesi'ne giderek tanıştım. Askeri öğrenci mülakatlarına kurayla girdim. İzmir'de askeri öğrenciliğim geçti. Öğrenciyken iletişimimiz devam etti.

ÖRGÜTSEL İZİ YOK

2014'te mezun oldum. Tayinim İstanbul Hava Harp Okulu'na çıktı. Beni 'Mehmet' isimli bir kişi aradı. Fen bilgisi öğretmeniydi. Birçok kez Bakırköy'de buluştuk. Üsküdar Kısıklı'daki bir evde sohbetlere katıldım. 'Elif Gıda' isimli işyerindeki ankesörlü telefondan arandığım iddia olmuştur. Bu büfeyi bilmiyorum. Ancak tanımadığım numaraları açmıyordum çoğu zaman.

ANKESÖRLÜ GÖRÜŞMELER KISA SÜRERDİ

Telefonu açtığım zamanlarda ise her zamanki buluştuğumuz yere gelirsiniz sohbet ederiz diyorlardı. Arkadaşlarım E.E ve E.H ile birbirimizden habersiz bu yapıya mensuptuk. Ayrı ayrı bizi çağırmışlar farklı yöntemler ile çağrıldığımızı aynı evde buluşunca anladık. Görüşme sürelerinin kısa olmasının nedeni çok kısa bir şekilde görüşme yapılacak yerin zamanının bildirilmesinden kaynaklıdır. Görüşme uzun sürdüyse eğer, 'Diğer elemanlar neden gelmiyor, neden telefonları açmıyorlar' şeklinde sorgu sual edildiğimiz zamanlardır.

'PİŞMANIM'

Bu görüşmelerde eğer gelmezsek bizi işimizden edeceklerini söyleyip tehdit ediyorlardı. Kurumda istemediğiniz biri varsa tayin edebiliriz bize ismini verin diyorlardı. Yakamı kurtaramadığım için yapılan aramaların bir kısmına cevap verdim. Örgütten kurtulmak için lojmana geçtim. Bu yapının her yeri sarması nedeniyle bunların eline düştüğüm için istemeden o dönem bunlarla iletişimde olduğum için pişmanım."

FETÖ'cü astsubay itiraf etti! 15 Temmuz'dan 3 gün önce evime gelerek...

SETA'nın raporu FETÖ'nün İngiltere yapılanmasını deşifre etti

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ’cüler TSK’da her yeri sarmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN