Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, Rohingya Müslümanlarını anlattı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi , lider eşlerine son durumu hakkında bilgi verdi, Fransa 'si ile de "eğitim-teknoloji" ilişkisine dair özel sohbet etti

Giriş Tarihi: 12.7.2018 15:35 Güncelleme Tarihi: 12.7.2018 15:38
Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı

Başkan Erdoğan'ın Zirvesi dolayısıyla bulunduğu 'de, eşi da lider eşleri için hazırlanan özel programa katılmaya devam ediyor. Programın son gününde, devlet ve hükümet başkanları eşleri, Brüksel'in Tervuren bölgesinde bulunan Müzesi'ni ziyaret etti. Müze ve eserler hakkında özel bir sunumun yapıldığı programda ayrıca Fabrizio Cassol tarafından Batı ve Afrika müziği uyarlamasının yapıldığı bir konser icra edildi.

EMİNE ERDOĞAN, ROHINGYA MÜSLÜMANLARINI ANLATTI

Emine Erdoğan, söz konusu programında lider eşleriyle samimi sohbetler gerçekleştirdi. Emine Erdoğan'ın, göçmenler ve Arakan gibi mazlum coğrafyalara yaptığı ziyaretlerin bilgisine sahip devlet ve hükümet başkanları eşleri, kendisinden son durumu hakkında bilgi aldı. Türkiye'nin devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları vasıtasıyla bu coğrafyalarla ilgilenmeye devam ettiğini ifade eden Emine Erdoğan, göçmen politikalarının insani bir bakışla oluşturulmasını istedi.

FIRST LADY MACRON İLE ÖZEL BİR SOHBET

İkili sohbetlerin bir başka konusu ise tüm dünyayı tehdit eden "çevre" sorunları oldu. Emine Erdoğan, Türkiye'de etkin şekilde uygulanmaya başlayan "Sıfır Atık" projesi hakkında da bilgi verdi. Atık üretimini azaltacak farklı örnekler üzerinden fikir alışverişi yapılan sohbette, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un eşi ile yakın diyaloğu dikkati çeken

AİLE FOTOĞRAFI ÇEKİMİYLE SON BULDU

Emine Erdoğan, Brigitte Macron ile eğitim-teknoloji ilişkisine dair özel bir sohbet gerçekleştirdi. Emine Erdoğan ve Brigitte Macron, çocuklar için bilinçsiz teknoloji kullanımının büyük tehlikeleri beraberinde getirdiği ve bu konuda önlemler alınması gerektiği konusunda tecrübelerini paylaştılar. Lider eşleri programı aile fotoğrafı çekimiyle son buldu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emine Erdoğan, Rohingya Müslümanlarını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN