Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: , Akşener'in açıklaması nedeniyle İyi Parti'den istifa etti

Son dakika haberi! '' olarak tanınan emekli Tuğgeneral , İyi Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu üyelikleri, Genel Başkan Baş Danışmanlığından ve parti üyeliğinden istifa etti.

Giriş Tarihi: 13.7.2018 11:56 Güncelleme Tarihi: 13.7.2018 13:17
Son dakika: Yörük Ali Paşa, Akşener'in HDP açıklaması nedeniyle İyi Parti'den istifa etti

'Yörük Ali Paşa' olarak tanınan emekli Tuğgeneral Ali Aydın, İyi Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu üyelikleri, Genel Başkan Baş Danışmanlığından ve parti üyeliğinden istifa etti. Emekli Tuğgeneral Aydın, "Meral Akşener'in HDP için söylediği 'Kürt siyasi hareketi temsilcisi' sözleri bardağı taşıran son damla oldu" dedi.

Ali Aydın istifasına ilişkin yaptığı basın açıklamasında şunları ifade etti;

"HDP'Yİ 'KÜRT SİYASİ HAREKETİNİN TEMSİLCİSİ' OLARAK NİTELENDİRMESİ...

"Seçim sonrası 26 Haziran 2018 Tarihinde Genel İdare Toplantısı akabinde Sn. Meral Akşener yapmış olduğu basın açıklamasında; Ellerinde Şehit Kanı bulunan HDP'yi "Kürt Siyasi Hareketinin Temsilcisi" olarak nitelendirmesi hem Yüce Türk milletini hem de Yüce Türk devletine gönülden bağlı Kürt kardeşlerimizi derinden yaralamıştır. Ne yazık ki bu talihsiz açıklama da şahsım gibi terörle mücadeleye yıllarını vermiş birisi adına bardağı taşıran son damla olmuştur."

"İzah olunan tüm bu sebeplerden dolayı; İYİ Parti Kurucular Kurulu, Genel İdare Kurulu ve Genel Başkan BaşDanışmanlığı görevlerimin tamamından istifa ediyorum. Siyasetten azade bir şekilde Türk Devleti ve milletine hizmet etmeye devam edeceğim.Yüce Türk milletinin bilgilerine saygıyla arz olunur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Yörük Ali Paşa, Akşener'in HDP açıklaması nedeniyle İyi Parti'den istifa etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN