Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Planları tutmayınca, Trump'ın hayalleri yıkılmış

Sözcüsü Sarah Sanders düzenlediği basın toplantısında, "Başkan , ’un serbest bırakılmaması meselesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" dedi.

Giriş Tarihi: 14.8.2018 23:51 Güncelleme Tarihi: 15.8.2018 08:41 ABONE OL
Planları tutmayınca, Trump'ın hayalleri yıkılmış

Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Ofisi Beyaz Saray Sözcüsü Sarah Sanders, bugün basın mensupları ile bir araya geldi. Sanders, gazetecilerin Türkiye ile ABD arasında devam eden Brunson krizi hakkındaki sorularını cevapladı. Sanders'e öncelikle, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD menşeli elektronik mallar hakkında verdiği boykot kararı hatırlatılarak, ABD'nin bunun hakkında bir tepkisi olup olmayacağı, ABD'nin de Türkiye'den aldığı ürünleri aynı şekilde boykot edip etmeyeceği sorusu yöneltildi. Sanders ise bu sorulara, "Bu konu hakkında herhangi bir idari duyurum yok" şeklinde cevap verdi.

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton ile Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç'ın dün Beyaz Saray'da gerçekleştirdiği görüşmeyi hatırlatan Sanders, "Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton dün Türkiye Büyükelçisi ile Beyaz Saray'da görüştü. Konu hakkındaki devam eden endişelerimizi aktardık" ifadelerini kullandı.

ABD Başkanı Donald Trump'ın İsrail'in bir Türk vatandaşını tutuklaması meselesinde İsrail hükümetine Türk vatandaşını bırakması için telkinde bulunulduğunu hatırlatarak, Rahip Brunson meselesinde Türkiye'nin tavrının bir hayal kırıklığı olup olmadığı sorusun üzerine ise Sanders, "Başkan Donald Trump Rahip Brunson'un serbest bırakılmaması meselesinde büyük bir hayal kırıklığı yaşıyor" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Planları tutmayınca, Trump'ın hayalleri yıkılmış
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN