Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan, Üsküdar'da toplu açılış töreninde konuştu

Üsküdar'da 'nde halka hitap eden Türkiye , "Biz belediyeciliğin okulunu kurduk. Bu bizim işimiz. CHP anlamaz bu işten" dedi. Konuşmasında gündeme ilişkin çok önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, Fransa'da başlayan ve Avrupa'nın diğer ülkelerine yayılan olaylara da değindi. Erdoğan, " Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişe ile izliyoruz. Umarım Paris sokaklarında "Zulüm 1789'da başladı" yazısını görmeyiz" dedi. İşte Başkan Erdoğan'ın Üsküdar'daki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmadan önemli notlar...

Giriş Tarihi: 8.12.2018 15:03 Güncelleme Tarihi: 8.12.2018 23:35
Başkan Erdoğan, Üsküdar'da toplu açılış töreninde konuştu

Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Başkan Erdoğan, "Birazdan açılışını yapacağımız tüm eserleri ülkemize armağan ediyorum" dedi.

İstanbul'un AK Parti iktidarından önceki dönemine değinen Başkan Erdoğan, "Hem Üsküdarlı, hem İstanbullu, hem Kasımpaşalı olarak konuşuyorum. İstanbul, Türkiye'nin özetidir. Belediyelerin yaptığı bir lütuf değil, görevimizi yerine getiriyoruz" ifadelerini kullandı.

Bay Kemal, Almanya'ya gittin, o YPG paçavraları ile görüntü veren kadınla senin ne işin var? Bunlar PKK'nın Almanya uzantıları senin onlarla ne işin var? Onlarla ne konuştun anlat! Sen onlarla yürürsün biz milletimizle, farkımız bu!

Başkan Erdoğan Üsküdar'daki açılış töreninde konuşmasına şöyle devam etti:

"BİZ BELEDİYECİLİĞİN OKULUNU KURDUK"

Biz belediyeciliğin okulunu kurduk. Bu bizim işimiz. CHP anlamaz bu işten. Onların olduğu yerde bakıyorsunuz kanalizasyonlar, kanallar... İstanbul'daki otobüsleri hatırlayın... Yağlı bezlerle silinen koltuklar... pislik içinde. İşte İstanbul'a belediye başkanı olduğum zaman dedim ki benim insanıma bu yakışmaz. Şair ne güzel söylemiş... Sana dün tepeden baktım Aziz İstanbul... Evet bizde buradan diyoruz ki ömrümüz oldukça İstanbul, Üsküdar gönül tahtımızın baş köşesinde yer alacaktır. Ben İstanbul aşığıyım, İstanbul dertlisiyim. İstanbul, 31 Mart'ta yine AK Parti diyor muyuz?

"Belediyelerin yaptığı bir lütuf değil, görevimizi yerine getiriyoruz"

"HANGİ GÖREVE GELİRSEK GELELİM BELEDİYECİLİĞİ İHMAL ETMEDİK"

Bu seçime biliyorsunuz Cumhur İttifakı'yla giriyoruz İstanbul'da. Cumhur İttifakı ile beraber İstanbul'umuzda şu CHP zulmünden kurtaralım her yeri. AK Parti milletimizin karşısında ilk imtihanı belediyelerde vermiştir. İstanbul büyükşehir ve ilçeleri başta olmak üzere gelin 31 Mart'ta AK Parti hizmeti alamayan ilçeleri de bu hizmeti kavuşturalım. İstanbul'da başlayan yolculuğumuzu önce Başbakanlık sonra Cumhurbaşkanı olarak devam ettirdik. Hangi göreve gelirsek gelelim belediyeciliği ihmal etmedik. Eksikleri tespit edip belediye başkanlarımıza söyledik, talimatlarımız verdik. Pek çok projeyi bizzat takip ettik.

"BAY KEMAL, ALMANYA'DA YPG PAÇAVRALARI İLE GÖRÜNTÜ VEREN KADINLA SENİN NE İŞİN VAR?"

Türkiye'de gelmiş geçmiş tüm başbakanlar, tüm cumhurbaşkanları arasında en çok proje inceleyen, en çok şantiye ziyareti yapan kişi olduğuma inanıyorum. Ayakkabımıza, paçamıza bulaşan şantiye çamuru, bizim için bir kir değil, milletimize getirilen hizmetleri takibimizin bir mührüdür, bir ödülüdür. Maruz kaldığımız her saldırı bizim berat belgemizdir. Biz Hakk'a ve halka karşı imtihanımızı en iyi şekilde vermek için çalıştık, çalışıyoruz, çalışacağız. Kardeşlerim Türkiye İstanbul başta olmak üzere tüm şehirleri geliştikçe yükseldikçe birileri bundan rahatsız oluyor. Dışardakileri anlıyoruz... Bay Kemal, Almanya'ya gittin, o YPG paçavraları ile görüntü veren kadınla senin ne işin var? Bunlar PKK'nın Almanya uzantıları senin onlarla ne işin var? Onlarla ne konuştun anlat! Sen onlarla yürürsün biz milletimizle, farkımız bu! Bu toprakalarda bu milletin değerleri ile oynayamayacaksınız, bayrağımızı indirtmeyeceğiz, minarelerimizi ezansız bıraktırmayacağız.

"Bay Kemal, Almanya'da YPG paçavraları ile görüntü veren kadınla senin ne işin var?"


Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'nde, programa gelişinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan engelli çocuklarla yakından ilgilendi.

DANIŞTAY'IN BAŞÖRTÜSÜ KARARI

Bir savcı çıkmış, sen kimsin iptalini istiyorsun. Neyse ki Danıştay bunu boşa çıkardı. "Senin başın neden kapalı?" diye kimsenin sormaya hakkı yok. Biz bu ülkede hala laiklik tartışması ile mi vakit geçirmeliyiz? Biz bu ülkede ordumuzda başörtülü personel var-yok meselesini mi tartışmalıyız yoksa dünyanın en iyi tankını, topunu, uçağını, gemisini, insansız hava araçlarını, silahlı insansız hava araçlarını, tüfeğini, füzesini, mühimmatını, radarını, motorunu nasıl üretebiliriz, onu mu tartışmalıyız. Bu ülkede insanların dini veya etnik kökenlerini mi tartışmalıyız? Bizimle derdi olanlara sesleniyorum, ülke ile ve milletle uğraşmayı bırakın. Önümüzde 31 Mart var. Çıkın meydana derdiniz neyse anlatın.

"UMARIM PARİS SOKAKLARINDA YAKINDA "ZULÜM 1789'DA BAŞLADI" YAZISINI GÖRMEYİZ"

Kardeşlerim Türkiye'ye karşı husumet besleyen herkes yaptıklarının bedelini ödemiştir. Avrupa'yı görüyorsunuz! Bunlar 15 Temmuz'da bize yapılanlara sessiz kalanlar. Paris başta olmak üzere pek çok Avrupa ülkesinin sokakları karışmış durumda. Bizim polisimizin zulmettiğini söyleyenler, kendi polisleri neler yapıyor. Avrupa sokaklarındaki görüntüleri endişe ile izliyoruz. Umarım Paris sokaklarında yakında "Zulüm 1789'da başladı" yazısını görmeyiz.

"Umarım Paris sokaklarında yakında 'Zulüm 1789'da başladı' yazısını görmeyiz"

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan, Üsküdar'da toplu açılış töreninde konuştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN