Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da önde

oy verme işlemi sona erdi. Sandıklar açıldı. Oylar sayılıyor. Peki 'da hangi aday önde? İşte Bursa'dan ilk sonuçlar

Giriş Tarihi: 31.3.2019 19:31 Son Güncelleme: 31.3.2019 21:51 ABONE OL
Bursa'da Alinur Aktaş önde

Bursa'da 31 Mart Yerel Seçimlerinde Cumhur İttifakı mevcut belediye başkanı Alinur Aktaş'ı aday gösterdi.

Millet İttifakı ise eski Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey'i aday gösterdi.

31 Mart seçimlerinde Bursa'da sonuçlar belli olmaya başladı

İlk sonuçlar gelmeye başladı.

Saat 21:37 itibariyle Bursa'da son durum şu şekilde:

AK PARTİ BURSA İL BAŞKANI SALMAN'DAN AÇIKLAMA

AK Parti Bursa İl Başkanı Ayhan Salman, "Şu an Büyükşehirde yaklaşık yüzde 55 civarında sandıklar netleştirildi. Cumhur İttifakı olarak yaklaşık 3- 3,5 puan öndeyiz" dedi.

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman devam eden yerel seçimleri değerlendirdi. Salman, "Şu an Büyükşehirde yaklaşık yüzde 55 civarında sandıklar netleştirildi. Sandık sonuçları belirlendi, Büyükşehir olarak şu anki yüzde 55 civarındaki açılmış oylara baktığımızda Cumhur İttifakı olarak yaklaşık 3- 3,5 puan öndeyiz. Biliyorsunuz önce sayımlar Büyükşehir ile ilgili yapılıyor, sonra ilçe belediyeleri yapılıyor. Burada da yüzde 45 civarında belirlenmiş durumda. Burada da aşağı yukarı önceki dönemlerdeki belediye başkanlıklarına sahip olduğumuz yerlerde öndeyiz. Genel durum aşağı yukarı böyle. Zannediyorum 1-2 saat içerisinde sandıklar yüzde 100 civarında olduğunda daha kesin, net sonuçlar ortaya çıkmış olacak. Aşağı yukarı da bu netice ile sonuçlanacağını öngörüyoruz" dedi.

Bir gazetecinin Millet İttifakı Bursa Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Bozbey'in 5 puan önde olduğunu söylemesi hakkındaki soruyu yanıtlayan Salman, "Benim elimdeki kesin sonuçlar. Bir iki saat bekleyelim o zaman kim doğru söylüyor görecekseniz" diye cevap verdi.

Tüm Türkiye'de Cumhur İttifakı, Milllet İttifakı, diğer partilerin ve bağımsız adaylar ne kadar oy aldı. Seçim sonuçları için tıklayın.

ARKADAŞINA GÖNDER
Bursa'da Alinur Aktaş önde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA