Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şırnaklılar zaferi halaylarla kutladı

Giriş Tarihi: 2.4.2019
Şırnaklılar zaferi halaylarla kutladı
Terör örgütünün hendek kazıp, patlayıcı yerleştirerek yakıp, yıktığı Şırnak kayyum atanmasıyla birlikte hizmetle tanıştı, küllerinden yeniden doğdu. AK Parti Şırnak'ta 19 belediyeden 15'ini kazandı. 18 yıldır HDP tarafından yönetilen Şırnak'a 2 yıl önce kayyum atanmasıyla birlikte kent belediyecilik ile tanıştı. Yapılan hizmetlerle adeta yeni bir Şırnak inşaa edildi. Kayyum hizmetleri Şırnak'ta sandığa da yansıdı. HDP, 'kale' olarak gördüğü Şırnak'ta 18 yıl sonra belediyeyi kaybetti. AK Parti Şırnak Belediye Başkan adayı Mehmet Yarka yüzde 62 oyla, yıllardır HDP'nin yönettiği Şırnak'ta ipi göğüsledi. HDP'nin oyu 30 Mart 2014 yerel seçimlerine göre Şırnak merkezde yüzde 59'dan yüzde 34.99'a düştü. Yapılan hizmetlerle yeniden imar edilen Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesinde AK Parti adayı Habip Aşan ve Uludere'de de AK Parti adayı Sair Ürek kazandı. Yine Silopi ilçesine bağlı kayyum atanan Görümlü ve Başverimli beldesinde de AK Parti kazandı. Görümlü beldesini AK Parti adayı Ruşen Tellioğlu ile Başverimli beldesini AK Parti adayı Medeni Tatar kazandı.
AK Parti Şırnak Milletvekili Rizgin Birlik, İl Başkanı İbrahim Halil Erkan, Belediye Başkan adayı Mehmet Yarka ve diğer partililer dün kutlama yaptı.
AK
Partililer, seçim sonucunu davul zurna ve yerel sanatçıların Kürtçe- Türkçe ezgileri eşliğinde yöresel kıyafetleriyle halay çekerek, kutladı.

SEÇİMİN KAYBEDENİ YOK
Yarka yaptığı konuşmada "Sizlerle çok güzel şeyler yapacağız. Sizlerle yürüyeceğiz. Bu seçimin kaybedeni yok kazanı var. Şırnak kazanmıştır. Hazırladığımız projelerimiz ilk ve son değildir. Mazbatamızı aldıktan sonra Şırnak'a hizmet için yola çıkacağız. Şırnaklılar bundan sonra hizmet siyasetine yöneldi" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şırnaklılar zaferi halaylarla kutladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN