Türkiye'nin en iyi haber sitesi

seçimlerinde Büyükçekmece skandalı! Büyükçekmece'de neler oluyor?

Genel Başkan yardımcısı ’un açıkladığı ve seçimden önce Büyükçekmece’nin ev dahi olmayan noktalarına taşınmış gibi gösterilen 11 bin sahte seçmen iddialarına ilişkin ayrıntılar netleşmeye başladı. seçimlerinde fark 14 binlerin altına inmişken Büyükçekmece’de bu rakamın yüzde 80’inden fazlasına karşılık gelen söz konusu skandalın tüm ayrıntıları en anlaşılır haliyle Sabah.com.tr’de

Giriş Tarihi: 9.4.2019 10:52 Güncelleme Tarihi: 9.4.2019 10:56
İstanbul seçimlerinde Büyükçekmece skandalı! Büyükçekmece'de neler oluyor?

İşte adım adım Büyükçekmece'de olup bitenler;

AK PARTİ İDDİALARI DİLE GETİRDİ

1- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, tespit ettikleri gariplikleri açıklarken Büyükçekmece'de bir önceki seçime göre yaşanan anormal seçmen artışına dikkat çekti.

AYRINTILAR KAFA KARIŞTIRDI

2- Yavuz bir sonraki açıklamasında Büyükçekmece'de seçim öncesinde binlerce kişinin ilçeye taşınmış gibi gösterildiğini ve bununla ilgili bir soruşturmanın da yürüdüğünü öğrendiklerini açıkladı.

SAHTE SEÇMEN SKANDALI OLDUĞU NETLEŞMEYE BAŞLADI

3- Yavuz aldıkları bilgilere dayanarak Büyükçekmece'de yaşanan usulsüz seçmen taşıma skandalının tam bir "Sahte seçmen" operasyonu olduğunu açıkladı ve yaklaşık 11 bin kişinin seçimden önce Büyükçekmece'ye taşınmış gibi gösterildiğini, dahası ikamet adreslerinde bundan daha akılalmaz bir durumun söz konusu olduğunu açıkladı.

İşte Büyükçekmece'deki yolsuzluğun belgeleri!

BOŞ ARAZİLERDE OTURAN 11 BİN BÜYÜKÇEKMECELİ!!!

4- Büyükçekmece'ye seçim öncesi taşınan 11 bin sahte seçmenin adres olarak gösterdiği noktaların, TIR garajları, boş araziler, inşaatlar ve anaokulları olduğu ortaya çıktı!

İNCELEME BAŞLATILDI

5- İstanbul emniyeti yerinde incelemeler için 7 Nisan 2019'da ekipleri görevlendirerek bu 11 bin kişinin taşındıklarını söyledikleri noktalarda tespit çalışmalarına başladı. Çalışmalar halen sürüyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İstanbul seçimlerinde Büyükçekmece skandalı! Büyükçekmece'de neler oluyor?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN