Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Feyzioğlu'ndan tam destek: Cumhurbaşkanının açıkladığı sadece bir reform değil ittifakının yol haritası

TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne tam destek. Barolar Birliği Başkanı :“Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye’nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum"

Giriş Tarihi: 30.5.2019 16:41 Güncelleme Tarihi: 30.5.2019 17:00 ABONE OL
Feyzioğlu'ndan tam destek: Cumhurbaşkanının açıkladığı sadece bir reform değil Türkiye ittifakının yol haritası

SADECE BİR REFORM DEĞİL TÜRKİYE'NİN BÜYÜK KUCAKLAŞMASININ ADI

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, "Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye'nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum" dedi.

"HİÇBİR ADIMDA DIŞLANMADIK, ASLİ BİLEŞEN OLARAK ÇALIŞTIK"

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nde yaptığı açıklamada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı Yargı Reformu Strateji Belgesi'ni son derece olumlu bulduklarını belirtti. Matematiksel düşünme becerisi gelişmiş hukukçuya ihtiyaç olduğunu belirten Feyzioğlu, bunu sağlayacak bir müfredatın geldiğini, TBB'nin Adalet Bakanlığı ile yakın çalışma içinde olduğunu kaydederek, "Hiçbir adımda biz dışlanmadık. Asli bileşen olarak çalıştık" açıklamasında bulundu.

"SAYIN CUMHURBAŞKANININ TÜRKİYE İTTİFAKI SÖYLEMİNİN ALTINI DOLDURAN BİR HUSUS OLDU"

Önemli hususlardan birisinin ifade özgürlüğünün güvenceye kavuşturulması olduğunu belirten Feyzioğlu, "Bu, Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye'nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum" diye konuştu.

Tutuklamaya ilişkin önemli iyileştirmelerin olacağını kaydeden Feyzioğlu, "Bu da kes yapıştır gerekçelerle tutuklama kararı verilmesine bir son geleceği anlamını taşıyor" şeklinde konuştu.

Başkan Erdoğan yeni yargı reform belgesini açıkladı

"HAKİMLERE COĞRAFİ TEMİNAT GELDİ"

Hakimlere coğrafi teminatın geldiğini, bunun yargı bağımsızlığının ve tarafsızlığının en önemli başlıklarından birisi olduğunu kaydeden Feyzioğlu, "Hiçbir hakim, 'birilerinin beğenmediği karar verirsem çoluğumun çocuğumun sıkıntısını çekerim' diye düşünmeden coğrafi teminat içinde hareket edecek" ifadelerini kullandı.

"BU REFORMLA AB STANDARTLARININ ÜZERİNE ÇIKIYORUZ"

Belge ile hakim ve savcı yardımcılığı getirildiğini ve bunun hakim ve savcı kalitesinin Türkiye'ye yakışan şekilde artacağı anlamına geldiğini söyleyen Feyzioğlu, "Sizi temin ederim AB standartlarının da üzerine çıkıyoruz bu reformlar gerçekleştirilirse" dedi.

ARKADAŞINA GÖNDER
Feyzioğlu'ndan tam destek: Cumhurbaşkanının açıkladığı sadece bir reform değil Türkiye ittifakının yol haritası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA