Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhuriyet Başsavcılığından "cezaevinde mahkumlara kötü muamele ediliyor" iddialarına açıklama:

Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan yapılan açıklamada, "Hükümlü ve tutukluların üst aramaları ve koğuşlarına konulmaları sırasında ve sonrasında kendilerine yönelik herhangi bir şiddet veya kötü muamelede bulunulması söz konusu değildir. İşkence iddiaları asılsızdır" denildi.

Giriş Tarihi: 5.5.2020 16:32 ABONE OL
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından cezaevinde mahkumlara kötü muamele ediliyor iddialarına açıklama:

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı tutuklu ve hükümlülere cezaevinde kötü muamele edildiği iddialarının asılsız olduğunu bildirdi.

Başsavcılıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada Diyarbakır T Tipi Cezaevi'nde bazı tutuklu ve hükümlülerin şiddete maruz kaldığına yönelik iddiaların yer aldığı belirtildi.

Batman M Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'ndan 4 Nisan 2020'de güvenlik ve asayiş nedeniyle Diyarbakır 4 No'lu T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna 429 hükümlü ve tutuklu nakledildiği işaret edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Bu hükümlü ve tutukluların kuruma kabulleri mevzuat çerçevesinde üst aramaları yapılarak, görevli doktorlar tarafından sağlık muayenelerinden geçirilmek suretiyle gerçekleştirilmiştir. Hükümlü ve tutukluların üst aramaları ve kurumdaki koğuşlarına konulmaları sırasında ve sonrasında kendilerine yönelik herhangi bir şiddet veya kötü muamelede bulunulması söz konusu değildir. İşkence iddiaları asılsızdır. Konuyla ilgili yapılan haber ve sosyal medya paylaşımları, kamuoyunu yanıltmaya ve yönlendirmeye yönelik, art niyetli, gerçek dışı paylaşımlardır."

Dünya Corona virüsle uğraşırken Antarktika'da her şeyden izole yaşıyor! Aşk 101'in güzel oyuncusu Pınar Deniz itiraf etti! 'O sahnelerde…' Avrupa'daki Corona virüs salgını hakkında çarpıcı iddia! Fransız doktor manşetlerde

ARKADAŞINA GÖNDER
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığından "cezaevinde mahkumlara kötü muamele ediliyor" iddialarına açıklama:
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA